Сатія Пракаш Шарма: “Завдяки декільком асанам можна піднятися до неба”

Харизматичний йог з Індії Сатія Пракаш Шарма завітав до Івано-Франківська, він провів декілька безкоштовних занять у міському парку. Ми поспілкувались про правильне дихання, стан медитації і усміхнених людей.  


— Як йога прийшла у Ваше життя?

 Я почав практикувати йогу ще у 8 років. Після цього пішов навчатися до школи та коледжу. Через труднощі, які відбуваються у цей період, я повернувся знову до йоги, і зрозумів, що це моя доля, і досі, я знаходжуся на цьому шляху.

— Чому Ви вирішили викладати, а не просто займатись йогою?

— Займатися йогою і викладати йогу — це протилежні речі. Для того, щоб робити своє тіло кращим є дуже багато різновидів спорту. Наприклад, люди займаються гімнастикою, ходять у спортивні клуби, використовують для цього різне спорядження. Йога ж — це непросто вправи для тіла, це ще й пізнання себе, свого внутрішнього світу. І коли ти на цьому шляху знаходишся, то ти маєш знайти своє призначення, свою долю, для того, щоб дослідити себе. Знання — це єдиний шлях здобути себе. І для того, щоб здобути ці знання треба практикувати йогу пранаямами, займатися медитацією.

“Йога ж — це непросто вправи для тіла, це ще й пізнання себе, свого внутрішнього світу.”

— Чи є якісь умови для успішної медитації?

— Якщо людина каже, що я зараз буду медитувати, то це не так працює. Медитація просто стається. Треба створити умови для неї і бути готовим до цього стану. Медитація — це коли ви дуже сконцентровані на житті, коли ви дуже уважні. Просто навіть, коли ви працюєте над якоюсь роботою, коли ви віддаєте цьому максимум своєї уваги. Багато людей, навіть цього не знаючи, кожного дня медитують, коли працюють. Вони навіть цього не помічають, але знаходяться в цьому стані медитації. Наприклад, хтось вас пригостив дуже добрим чаєм чи кавою, і ви спробували, і вам дуже сподобалося. У цей час ви не хочете ні про що думати. Ви не хочете говорити, ви просто хочете насолоджуватись. Це означає, що ви дуже сконцентровані, уважні, живете у цьому моменті. Ви не думаєте ні про минуле, ні про майбутнє. Медитація означає бути присутній у цьому моменті. Медитація — це не лише тоді, коли ви закриваєте очі. Люди дуже часто уявляють собі цей стан саме так. Насправді ж, можна медитувати навіть тоді, коли п’єш чай.

“Багато людей, навіть цього не знаючи, кожного дня медитують, коли працюють.”

— Як проходить Ваш звичайний день?

— В Індії і в Україні життя відрізняється. У Індії я прокидаюся зазвичай у 4-5 годині ранку. На початку дня я не розмовляю, спостерігаю. Якщо хочу щось почитати, то читаю. Також роблю декілька асан з йоги. Я вибираю декілька вправ залежно від свого настрою і потреб, роблю їх відразу. Певна асана може покращити мій настрій і зробити мій день. Завдяки ранішній йозі я маю гарний настрій. Я приділяю цим заняттям приблизно 30-60 хв, коли бракує часу — 15 хв. Завдяки декільком асанам можна піднятися до неба.  Після цього я щось готую на своїх кухні.

Певна асана може покращити мій настрій і зробити мій день.”

— Яка улюблена страва?

— Мені подобаються всі вегетаріанські страви, які готують в Індії. Смакує старава “Далія”. В Індії “дал” — це як український горох, або сочевиця. Це основна взагалі страва у індійській кухні. Іноді люблю поїсти “Чабаті”, це такі коржики.

— Певний період свого життя Ви провели у навчанні, далеко від суспільства, чи не важко було повертатись до звичайного життя?

— Це був недовгий період, коли мені потрібно було налагодити зв’язок із собою. Я можу не розмовляти 2-3 дні, наприклад. Я це роблю для того, щоб зрозуміти який напрямок обрати, яке рішення прийняти, в чому полягає моя доля, що суспільство зараз від мене вимагає, і що я можу зробити для цієї планети.

“Я можу не розмовляти 2-3 дні, наприклад.”

— Яким чином до Вас приходять відповіді?

— Відповіді приходять різними шляхами, можливо, ви щось прочитаєте, можливо, якась людина щось підкаже. Іноді сам час підказує.

— Чому правильне дихання в йозі це так важливо?

— Коли ви робите вправи з йоги, то ви не завжди можете подолати бар’єри у вашому розумі. Ваше тіло займається йогою, а розум може бути в іншому місці. А коли ви під час цього правильно дихаєте, то ваш розум і душа знаходяться в одному місці. Тому дихання — це найважливіша частина йоги. Завдяки цьому ви можете отримати більшу розтяжку. Багато різних захворювань і станів можна подолати завдяки правильному диханню.

“Багато різних захворювань і станів можна подолати завдяки правильному диханню.”

— Дихання може допомогти подолати стрес?

Стрес у нас з’являється, коли у нас дуже багато думок накопичується. Стрес — це не те, що хтось вам нав’язав. Цей стан це результат накопичення від різних людей, ситуацій із нашого суспільства. Все це перемішується в нашій голові, готується, як страва якась: вариться з різними думками, із спеціями, із інгредієнтами — так з’являється стрес. Якщо ви хочете зупинити це варіння в голові, то вам можуть допомогти медитації, пранаями.

Стрес у нас з’являється, коли у нас дуже багато думок накопичується.”

— Сучасне суспільство диктує швидкий темп життя, як Ви відноситесь до цього, чи Ви є частиною цього суспільства, чи все-таки, Ви знаходитесь на своїй тихій пристані?  

— Якщо ви знаходитися в цьому суспільстві, то ви повинні йти у цьому темпі, який задає це суспільство. Я теж частина цього суспільства. Як я можу говорити людям сидіть і медитуйте? Я ж розумію, що в кожного є своя робота, своя сім’я, свої обов’язки у житті і кожен має продовжувати свою роботу. В цьому темпі люди звикли робити багато речей одночасно, коли вони мають ще це зробити, і це, і це — змушує їх відчувати стрес. І якщо додати в цей швидкий темп йогу, пранаяму, то ви побачите, що ваша поведінка стане більше розслабленою. Ви зможете правильно планувати. Це основа нашого життя. Якщо ви не маєте спокою, ви не можете правильно впорядкувати свої думки, то ви будете відчувати багато стресу у вашій роботі, у ваших відносинах з людьми і у цьому суспільстві загалом.

— Яке враження у Вас склалося про Україну?

Я в Україні вже місяць. Був декілька разів до цього. Тому я приїхав не лише з програмою, а щей зустріти старих друзів. Я полюбляю українську погоду, тому що в Індії така спека, щоб дістатися прохолоди потрібно підніматись високо в гори. В Україні ж багато дерев, через це почуваю себе тут свіжо. Я думаю, що можливо, у минулому житті я жив навіть в Україні.  Мені тут дуже спокійно. В Україні люди захоплюються йогою, вони прагнуть здобути нові знання. У мене тут дуже багато учнів, які мені близькі. Я почуваюся добре скрізь, але найкраще там, де гарна атмосфера, де є усміхнені люди, чисте повітря.

Я думаю, що можливо, у минулому житті я жив навіть в Україні.”

— Яке Ваше враження від людей в Україні?

Я спостерігаю, що люди тут дуже поспішають, це не є добре. Люди в Індії, вони також роблять декілька справ одночасно, хочуть здобути швидкий результат. Але є величезна відмінність в тому, що люди в Індії більше довіряють божій волі. Наприклад, ви запланували 5 справ зробити, і якщо індус не зробив усі, а зробив лише три, він буде спокійним, він скаже, що ну добре, отже, так мало бути, а українець буде хвилюватись через це, він буде в стресі.

— Як Йога Ашрам працює в Індії?

Я відкрив в Індії благодійну організацію. У неї ще немає стабільного місця розташування, бо я все-таки не хочу залишатися на одному місці, а прагну, щоб більше і більше людей там змогло зустрічатися. Я також працюю над йога-марафонами, програмами в Індії, бо йога там дуже популярна. Хоча я не можу сказати, що йога це для всіх, це така погана відповідь, але це правда.

— А для кого тоді йога?

Багато людей приходять на заняття з йоги, щоб вирішити свої проблеми із здоров’ям, коли, наприклад, медицина не може допомогти. Також є категорія людей, які мають в житті багато стресу, це для них спосіб розслабитися. І зовсім мало людей приходить на заняття, щоб стати більш здоровими. Ви можете зрозуміти кому треба йога, а кому ні.

Наприклад, якщо ми зараз вийдемо на вулицю, ми побачимо працівників, які кладуть покриття на дорогу. Якщо ви їм скажете, щоб вони займались йогою. Вони не стануть цього робити. Тому що, здобуття заробітку у них зараз на першому місці, у них немає часу на йогу. Вони не зможуть спокійно сидіти і медитувати, вони будуть думати, що за цей час вони могли б заробити декілька гривень, за які могли б придбати їжу для своєї сім’ї.

Йога і медитація це для тих людей, які мають якийсь баланс в житті, налагоджене життя, але вони не мають щастя і спокою. Вони проводять багато часу за столом із ноутбуком, багато працюють на своєму робочому місці. Якщо йога для всіх, то чому ж не всі приходять на заняття з йоги, все-таки?

“Якщо йога для всіх, то чому ж не всі приходять на заняття з йоги, все-таки?”

— Які у вас плани на майбутнє?

Вже тричі я був в Україні і Білорусії. Наступного року поїду, можливо, в Німеччину, і можливо, ще також в Україну. Я планую в Україні відкрити Йога Ашрам.

Я планую в Україні відкрити Йога Ашрам.”

— В якому місті?

Це залежить від людей. Я хочу відкрити для людей, а не для себе. Я хочу там, де люди більше будуть цікавитися тим. Дуже важливо, щоб це було комфортне місце розташування, щоб людям було зручно добиратися.

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *