Бійки, залицяння та конфлікти: Що приховує робота франківських офіціантів?

Кількість закладів харчування в Івано-Франківську стає все більшою. Наше місто може похвалитись різноманітними кав’ярнями, ресторанами та барами, в яких є власна тематика, цікаві та незвичні страви. Та головною візиткою будь-якого закладу є обслуговування. Саме персонал може вплинути на думку гостей та змусити їх повертатись до закладу знову і знову.
Та чи всі знають, з якими труднощами доводиться стикатись офіціантам? Вони можуть стати жертвою поганого настрою, вислухати та порадити у важкій ситуації. Їм під силу покращити ваш настрій безкоштовним десертом чи тільки своєю посмішкою зробити ваш день позитивнішим.
Кореспонденти «Вежі» вирішили відвідати місцеві заклади харчування. Молоді та енергійні люди, котрі працюють у сфері обслуговування, поділились своїм досвідом роботи, цікавими історіями та курйозними ситуаціями. Цікаво, як працюють та з чим стикаються франківські офіціанти? Читайте підбірку особливих історій.


Роман Беренда, 25 років

Молодий хлопець працює вже більше року у сфері обслуговування. Роман розповідає, що найчастіше в гості приходять постійні клієнти, а також студенти, які навчаються у медичному університеті.

«Найбільш привітними є саме студенти, а нотку неприязні та хамства можна почути від наших «сусідів», які говорять російською мовою. З іноземцями в нас не виникає жодних проблем, вони часто вражені нашою привітністю і порівнюють українське обслуговування із закордонним. Кажуть, що їм подобається якість і обслуговування, і страви», – розповідає хлопець.
Беренда переконує, що кожен офіціант стикався з історіями, коли люди ведуть себе не зовсім адекватно і можуть просто по-хамськи відноситись до персоналу. Та будь-які конфлікти, каже юнак, варто вирішувати спокійно.

«Клієнт завжди правий. У нас були моменти, коли люди залишають десерти і йдуть, хтось підходить і прямо вказує на наші недоліки. Все залежить від людини, а ми повинні підлаштовуватись під людей і вміти владнати будь-яку ситуацію так, щоб клієнт був задоволений», – додав Роман Беренда.


Оля та Ірина

Дівчата вже кілька років поспіль працюють у закладах харчування. Зокрема, Ірина може похвалитись чотирирічним досвідом роботи у сфері обслуговування.

«У нас хороші гості, у нас найкращі гості. У нас немає як такого бару та великої кількості алкоголю, тому до нас переважно ходять сім’ї з маленькими дітьми. Тому з такими людьми немає ніяких скандалів та конфліктних ситуацій», – каже Ірина.

Дівчата діляться, що часто зустрічались гості, які могли не розрахуватись та піти просто через те, що поспішали і забули. Та в кінці дня вони все-таки повертались та з вибаченнями оплачували своє замовлення.

«Бувають такі, які не дають гроші і йдуть, але я з ними можу зв’язатись у соціальних мережах. Була ситуація, коли чоловік на літній терасі хотів просто втекти, але я його догнала. Нам часто можуть сказати: «Чуєш ти, мала». Є різні люди, і ми знаємо, як з ними говорити», – доповнює Оля.


Ліана Бирчак, 21 рік.

Молода дівчина у сферу обслуговування потрапила випадково. Каже, роботу шукала тільки на літо, але вийшло так, що ця сфера затягнула її, і вже більше року Ліана шукає особистий підхід до кожного гостя.

«Зараз всі тягнуться до хорошого сервісу, вишуканості, всі переживають за обслуговування. Ця робота мене затягнула, і зараз я можу сказати, що отримую задоволення від того, що роблю», – зазначає дівчина.

Ліана розповідає, що для того, аби уникати непорозумінь, з людиною треба якнайбільше спілкуватись. Це, за її словами, мінімізує помилки.

«Офіціант має розуміти, чого хоче клієнт. Я люблю роботу через постійних клієнтів, бо дуже приємно, коли тебе впізнають на вулиці, вітаються, долучаються в друзі у соціальних мережах. Це показує, що твій клієнт прихильно ставиться до тебе. У нас є люди, до яких ми іноді навіть не підходимо, бо вже наперед знаємо, що вони замовлять. Є ті, котрі завжди просять щось порадити, бо не знають чого хочуть. А є такі, котрим можеш не вгодити і отримати море негативу і невдоволення у свою сторону», – зазначає Ліана.

Не обходиться і без курйозних випадків. Буває, коли клієнти можуть дозволити собі зайвого і контролювати ситуацію стає важко.

«У мене був випадок, коли за столиком сиділи мужчини, вони випивали, курили. Я підійшла до них, щоб прибрати столик, і один з них погладив мене по бедру і ляпнув, що йому дуже подобається, – ділиться дівчина. – Та не завжди все так. Часто бувають спокійні чоловіки, які цікавляться моїми планами на вечір та запрошують сходити на каву».


Люба, 22 роки.

Дівчина працює в закладі харчування вже більше п’яти років і за цей час стикалась з курйозними ситуаціями та цікавими людьми. Найяскравіший спогад із власного досвіду – «Євро 2012».

«Здебільшого до нас приходять компанії молодих людей, які люблять пошуміти і випити. Часто доводилось викликати охорону, щоб заспокоїти та вгамувати відвідувачів. Згадую «Євро-2012». У залі було багато відвідувачів, які вболівали за різні футбольні команди. В той вечір навіть стільці падали з другого поверху».

Дівчина розповідає, що є багато неввічливих клієнтів, яким хочеться відповісти взаємністю. Але вона підкреслює, що варто себе стримувати спокійно владнати ситуацію.

«Здебільшого всі конфлікти, коли люди незадоволені стравою чи обслуговуванням, вирішує адміністратор», – додала Люба.


Роман Стасів, 23 роки.

Молодий хлопець працює у піцерії три роки. Він пригадує багато цікавих історій і ділиться однією про клієнта з Англії.

«Я порадив чоловіку хороше вино. Натомість він залишив двісті гривень чайових та свій e-mail. Пообіцяв допомогти з роботою офіціанта, коли буду в Англії», – з усмішкою розповідає Роман.

Хлопець говорить, що є багато постійних клієнтів. Одним з них є старенький дідусь, який збирає залишки їжі зі столів.

«Ми завжди пропонуємо йому гроші на їжу, але дідусь відмовляється, пояснюючи це тим, що соромно брати незароблені самотужки гроші»,- додає офіціант.

Трапляється, коли не задоволені обслуговуванням чи стравою клієнти залишають свої негативні відгуки. За словами Романа, через відгук відвідувача офіціант отримав нове прізвисько. Клієнтові не сподобалось обслуговування офіціанта з чорною бородою. Проте через незрозумілий почерк слова «чорна борода» перетворились на «гарну бороду».

«Ми й досі кличемо нашого друга «Гарна борода»»,- з посмішкою пригадує Роман.


Володимир Зеленчук, 21 рік.

Хлопець працює в ресторані всього один рік, однак за короткий час встиг побачити всю «красу» роботи офіціанта. Володимир поділився історією бенкету з нетверезими відвідувачами, який ледь не закінчився трагічно.

«У ресторані була закрита вечірка, шикарний бенкет, заможні гості. Після випитої кількості спиртного клієнти влаштували бійку та розгромили бенкетний зал. На підлозі були картини та розбиті тарілки. Ми нічого не могли вдіяти», – розповідає хлопець.

Але ця історія не закінчилась погано і конфлікт вдалося владнати. Наступного дня після бенкету гості вибачились і компенсували все, що пошкодили у закладі.

«Я запам’ятаю той робочий день надовго», – додає Володимир.

Яковин Юлія
Клим Ольга

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *