ЕКСКЛЮЗИВНІ ІНТЕРВ'Ю

Світлана Лютіна: «Йога – це мистецтво відчувати себе через тіло»

Світлана Лютіна: «Йога – це мистецтво відчувати себе через тіло»

Душевна рівновага, зміни свідомості, пластичність та чудова фізична форма – всього цього можна досягти завдяки заняттям з йоги. Психопрактика, різноманітні індійські духовні і фізичні методики розробляються в напрямах індуїзму та буддизму для досягнення піднесеного психічного й духовного стану. Про викладання йоги, її вплив на людину та заняття з йоги для вагітних говорили із Світланою Лютіною – спеціалістом із йога дисципліни.
 

IMG_9304
 

 Що сприяло вибору такої діяльності?
 

– Коли постало питання про вищу освіту, я довго не вагалась, і поступила в Інститут мистецтв. Пройшло 8 років, від коли я закінчила Інститут мистецтв за спеціальністю графічний дизайн. За ці роки багато чого змінилось у моєму житті, але творчість це те, що завжди в ньому присутнє. Творчість завжди мене манила своєю неповторністю і різноманітністю. На той момент я була практикуючим візажистом. Моя робота мене захоплювала, перш за все, через бажання підкреслити індивідуальність кожної жінки, підкреслити, виділити якусь унікальну рису.
 

– Чому ви почали займатись йогою?
 

– Саме мистецький погляд на життя привів мене до занять йогою. Роки захоплення нею трансформували у професію, тепер я інструктор. Для мене йога – це мистецтво відчувати через тіло. Воно постійно з нами говорить. При спілкуванні з іншою людиною виникає певний контакт, взаємодія, під час якого тіло дає реакцію на те, чи приємне нам спілкування, чи ні. Але для того, щоб розуміти мову тіла, потрібно зрозуміти себе. Як казав один мудрець: «Пізнай себе – пізнаєш світ».
 

– У чому плюси занять йогою?
 

– За допомогою йоги можна пізнавати себе, навчатись, бути здоровою і активною, спілкуватись з неординарними людьми. На мою думку, кожна людина має реалізовувати себе. Я працюю у флагманській йога-структурі нашого міста. Крім основних груп, ще веду групу йоги для вагітних, також я є куратором проекту «Скинь зайве». Головною метою цього проекту є отримання того ресурсу, який допомагає пізнати себе, проявити свою індивідуальність, харизму, жити своїм життям і як результат – позитивний ефект нормалізації складу тіла.
 

IMG_9310
 

– Ви викладаєте йогу вагітним жінкам. Як проходять заняття?
 

– На моїх заняттях відбувається загальне зміцнення організму. Ми з дівчатами відпрацьовуємо дихальні вправи, що сприяють формуванню звички знеболюючого, активуючого та релаксаційного дихання. На заняттях виконуємо вправи Кегеля. Навчання технік розслаблення при підготовці до пологів дуже важливе, так само, як і навантаження на окремі м’язи. З усіх корисних навичок для вагітних жінок розслаблення під час пологів слід вважати головним. Якщо ви в змозі розслабити всі ваші м’язи під час пологів, тоді скорочення стануть більш ефективними і менш болючими.
 

–   Ви розповідали, що навчались в Інституті мистецтв. Що найбільше подобалось у вашому навчанні?
 

–   Я була в захваті від усього, чому нас навчали, а особливо від нарисної геометрії , яка була чимось недосяжним для мене, та шрифтів: їхнього накреслення, різноманітності. Назавжди запам’ятаю захист своєї дипломної. У мене була дуже цікава тема: «Ребрендинг фірмового стилю». Тобто, оновлення чогось звичного: нове життя, нове вбрання. Для мене ця тема є актуальною й досі: я намагаюсь жити з відчуттям постійного оновлення. Коли у житті «застій» чи незадоволення, згадую про тему своєї дипломної та починаю рухатись далі. По суті, життя – це рух. Візуальне зображенням – це певна композиція, поєднання ліній, кольору, структури і фактури. Це переживання емоцій і наповнення енергією. Знання та переживання, які я отримала в Інституті мистецтв допомагають усвідомлювати певні моменти у візуальному сприйнятті.
 

Сніжана САМАНЧУК
Вікторія ПРОКОПЧУК
Анастасія ТРЕТЯК

 

Схожі записи

Залишити відповідь

МИ В СОЦМЕРЕЖАХ

КОНТАКТИ

м. Івано-Франківськ
вул.Галицька,22

Приймальня: тел.: (0342) 77-61-28
Email: [email protected]