Таша Орисюк: “Музика – це завжди святкування”

Назва їхнього ансамблю стирає кордони. Легкі, як вітер та сильні, як стіна. Їм не страшні перепони, переїзди, чи труднощі. Колектив, який пам’ятає своє коріння та ніколи не цурається традицій Батьківщини. Назва VITER – символічна – в ній закладене прагнення звільнитися від кордонів та стереотипів. «VITER» – український фольклорний ансамбль пісні та танцю, який популяризує нашу музику у Канаді. Про особливість ансамблю, творчі плани та любов до України поговорили із художнім керівником ансамблю – Ташею Орисюк.
 
Цьогоріч франківці матимуть нагоду на власні очі побачити єдиний виступ ансамблю “VITER” 13-го липня о 18:00 у Івано-Франківському театрі ім. І. Франка.
 
TashaOrysiuk
 
– Розкажіть у чому родзинка ансамблю “Viter”?
 
– Наш колектив один з небагатьох у Канаді, котрий у своїй творчості поєднує українську музику, спів і танці.
 
– Чи складно досягти успіху артистам в Україні?
 
– Успіх, в тому числі і фінансовий, не пріоритетний для нашого колективу, оскільки основною метою для «Viter» є ділитись своєї творчістю, поширювати і популяризувати українську народну культуру. Бути успішними в цьому – наше головне завдання і бажання.
 
Viter-79
 
– Розкажіть, куди ансамбль мандрує із концертами? Які міста, місця найулюбленіші?
 
– Будемо у Івано-Франківську 13-го липня, у Театрі ім. І. Франка. Далі – Чернівці, відразу наступного дня у обласній філармонії, далі – Вінниця та Київ. Сказати, що є якісь улюблені міста, мабуть неможливо, проте є міста, котрі по-особливому важливі! Галичина та Буковина є тими регіонами звідки свого часу емігрувала найбільша частина українців, то і повертатись в ці краї, бачитись з родичами, чи просто ступати на «батьківську землю» – це завжди особливо.
 
– Які асоціації з Івано-Франківськом?
 
– Івано-Франківськ, також належить до міст, звідки емігрувало чимало українців, тож багато учасників колективу з нетерпінням чекають можливості «повернення додому» та зустрічі з близькими.
 
Окрім того, в цілому світі Західна Україна, зокрема Івано-Франківськ, відомі як ті землі, де найкраще збереглись українські традиції, культура та цінності, тому учасники колективу завжди радо повертаються сюди, та почувають себе по-справжньому вдома.
 

 
Чи є, на вашу думку, в Україні якісні виконавці та музика? Кого слухаєте самі?
 
– Звичайно! Україна завжди була багата на таланти. В Канаді дуже популярний український фольк-рок: Mad Heads, Руслана, Гайдамаки, Олег Скрипка, та багато інших.
 
– Які світові виконавці Вам імпонують?
 
– Їх дуже багато, важко навіть починати відповідати. Проте, здебільного наше натхнення черпаємо з традиційної української музики. Особливо роботи хору “Верьовки”, Волинського та Буковинського хорів, гуртів, що займаються відтворенням автентичного звучання – Театр «Голос», «Рожаниця» та інші.
 
Viter-531
 
Яка роль фестивалів в Україні?
 
– Це платформа для виконавців як українських, так і закордонних. Окрім того, це єднання для людей, котрі за інших умов, можливо, і не мали б нагоди зустрітись. Та й музика – це завжди святкування. У цьому випадку святкування національної ідентичності, традицій, та культури. Отже, роль фестивалів справді безцінна в такому аспекті.
 
Хто працює над стилем ансамблю?
 
Художні керівники танцювальної та хорової груп. Обоє народжені в Канаді, проте мають українське коріння. Вони, разом з іншими інструкторами невпинно працюють над вдосконаленням роботи ансамблю.
 
Viter-358
 
Розкажіть, які в ансамблю творчі плани.
 
– Зберігати і популяризувати українську культуру в Канаді та за її межами.
 
– За стільки років на сцені колектив, напевно, вже не уявляє життя окремо?
 
– Впродовж років колектив по-справжньому зріднився. Багато учасників – подружні пари, батьки і діти. Чимало учасників хору в минулому танцівники. Чим більше колектив подорожує – тим більше зростає «родина Вітру».
 
Сніжана САМАНЧУК
 

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *