Тетяна Ісаєва: Регіональна преса має хворобу – засилля “жовтих” і кримінальних новин

Керівник «Яндекс. Новини» Тетяна Ісаєва поділилась принципами роботи сервісу, співпрацею із медіа, зокрема франківськими, та роботою команди.

 
– Познайомте наших читачів із специфікою роботи «Яндекс. Новини» в Україні.
 
– «Яндекс. Новини» – це частина порталу «Яндекс». Місія – інформувати користувачів, які події наразі висвітлюються у ЗМІ і які є думки про ту чи іншу подію. Наш сервіс демонструє матеріали видань-партнерів. Алгоритм аналізує повідомлення від медіа, виявляє серед них ті, які присвячені одній події, та групує новини за так званими сюжетами, які ви й бачите на сервісі. П’ять найпотужніших сюжетів, тобто подій, про які просто зараз пише велика кількість авторитетних ЗМІ, потрапляють до так званого топ-5 – рубрики новин на головній сторінці Яндекса. В Україні за співпрацю зі ЗМІ відповідає мій колега Сергій Повнич – щодня партнери надсилають йому кілька сотень питань, і він усім намагається відповісти.
 
– Яким «Яндекс. Новини» ви бачите у Івано-Франківську?
 
– Загалом до «Яндекс. Новин» в Україні підключено близько 800 ЗМІ. У Івано-Франківській області 13, і ще декілька – у процесі підключення. Тобто незабаром має бути близько двох десятків. Загалом регіональна преса має дві хвороби. По-перше – це велика кількість «жовтих» та кримінальних новин. Ми не правимо публікації ЗМІ, тому те, про що більше вони пишуть піднімається нагору, в топ новин. По-друге – це засилля офіційних новин. Для читача вони не дуже цікаві.
 
– «Яндекс. Новини» співпрацюють із українськими та російськими ЗМІ. Чи не виникало конфліктів через російські публікації в просторі українських ЗМІ?
 
– Ні. В Яндекс.Новинах є окремі випуски новин для різних країн – зокрема, для України та Росії. Ми всі – пострадянський простір, тому новинний фон в наших країнах схожий між собою, наші ЗМІ багато пишуть про одні й ті самі події. В кожному з випусків перевага надається ЗМІ відповідної країни. Разом із тим, у новинному сюжеті ЗМІ інших країн, наприклад, Росії, Білорусі, Казахстану, представлені у спеціальній рубриці “Іноземні ЗМІ”. Зрозуміло, що пишуть з різних точок зору, і нам здається неправильним показувати тільки певні з них. Так само, у російському випуску Яндекс.Новин в сюжетах є місце для думки українських ЗМІ, тож російські читачі бачать у своїх новинах і українські видання.
 
 

– Чи трапляється пропаганда на сервісі?
 
– Буває, що пишуть самі користувачі. Ми не беремо на себе відповідальність контролювати контент – хто і як кого обізвав, чи правильно, чи коректно хтось висловлюється. Робот цього всього не розуміє. Він тільки вирізняє схожі між собою матеріали і складає їх докупи. Наше завдання – показати користувачеві, що відбувається навкруги нього, а якому саме ЗМІ довіряти, він вибирає самотужки.
 
– Топ-5 новин обирає робот. Чи були спроби ЗМІ потрапити у ТОП оминувши робота?
 
– Абсолютно всі ЗМІ рано чи пізно, соромлячись або ні, запитують як потрапити у ТОП. Відповідь така, як завжди – Яндекс.Новини працюють автоматично, вибираючи публікації за цілою низкою критеріїв. Якщо ваші публікації оперативно оновлюються та відповідають іншим критеріям якості нашого сервісу, якщо на вас посилаються інші ЗМІ, тобто ви є для них авторитетним джерелом, алгоритм буде піднімати вас нагору. Якщо ж ні, то ні. Одного бажання потрапити до топу мало. Роботу не можна дати хабаря, він – непідкупний.
 

– Як змінювалась аудиторія «Яндекс. Новини»?
 
– Аудиторія росте разом із Інтернетом. У грудні минулого року «Яндекс. Новини» відвідали 2,3 млн українців. Коливання рейтингів новин залежить від подій. Якщо десь щось вибухнуло чи згоріло – аудиторія збільшується. На фоні кримських подій та Майдану дуже сильно виросла аудиторія. Новини почали читати навіть ті, хто до цього ними не цікавився. Потім, в середині 2015 року, на сервісі знову був певний “провал” – користувачі вже не так цікавилися новинами, бо зрозуміли, що нічого радикально нового для них уже не відбувається.
 

– Чи важко керувати жінці таким механізмом?
 
– У нас чудова команда. У якій кожен відповідає за свою частину. Я не одна роблю це все. Бувають складні моменти, але нічого страшного – це ж робота.
 
Тетяна Ісаєва народилася 1976 року в Подольську Московської області. Закінчила філологічний факультет Московського педагогічного державного університету. Працювала вчителем російської мови та літератури, кореспондентом новин телеканалу АСТ, коректором. А ще – муляром і продавцем. В Яндексі з 2006 року. Має двох дітей.
 
Сніжана САМАНЧУК

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *