ТОП-5 порад осіннього догляду за шкірою від франківської косметологині

Шкіра – найперший показник стану здоров’я та способу життя кожної людини. Тож не дивно, що догляд за нею займає так багато часу та зусиль. Саме руки та обличчя – відкриті ділянки, які видають багато секретів для оточення. Тому їх догляд має відповідати сезонним потребам.

Різкі перепади температури, частий вітер та мінлива погода залишають слід на нашій шкірі. В цей час можна спостерігати за її сухістю та лущенням. Втім, якщо приділити достатньо уваги домашнім косметичним процедурам, то жодні сезонні зміни не турбуватимуть. ТОП-5 порад для осіннього догляду за шкірою, нашим читачам підготувала лікар косметолог-дерматолог Тетяна Федоришин.

Разом із холодом настав період, який вимагає особливої уваги до своєї шкіри. Осінь із вітром, дощем негативно впливає на стан шкіри, а ще відбувається загострення більшості хронічних захворювань шкіри й не тільки. Сухість, лущення, почервоніння, збільшення кількості висипань, свербіж – те, що відчуває здебільшого кожен із нас“, – розповідає косметологиня.

Найперше, що варто зробити на початку осіннього сезону – переглянути засоби домашнього догляду. Літню косметику варто надійно запакувати й відкласти, а також позбутись тих, в яких вже закінчився термін придатності.

1. Дбайливе очищення

Осінній догляд за шкірою можна розпочинати вже з другої половини жовтня. Сонце втрачає свою активність і варто застосовувати косметичні засоби зі щільнішими текстурами.


Очищення – це перший етап догляду. Восени слід надати перевагу більш м’яким засобам очищення. Це може бути пінка, гідрофільні масла, крем-емульсія для вмивання. Не варто забувати про гомаж: 1 раз на тиждень для нормальної шкіри, двічі для комбінованої й жирної, а для сухої – один раз на два тижні. Гомаж чудово справляється з ороговівшими клітинами та не подразнює шкіру. Ще він запобігає появі висипу.

2. Тонізація

Тонізація – етап, який не варто упускати, адже тоніки вирівнюють ph шкіри, насичують поживними речовинами та є чудовими провідниками засобів наступного етапу догляду. Власникам жирної й комбінованої шкіри слід надати перевагу засобам з мінімальною кількістю спирту або обирати засоби для нормального стану шкіри.

Можна використовувати молочко і тонік. Ці засоби забирають залишки косметики, зволожують та заспокоюють шкіру. В цей період помічними є косметичні засоби із глибоким живленням.

3. Посилене зволоження

Опалення в приміщенні не тільки зігріває присутніх, а й активно підсушує їхню шкіру. Це робить і осінній вітер на вулиці. Тому без зволоження не обійтись. Тканини втрачають свою вологість, вже після вмивання (і не тільки) може відчуватись стягування шкіри обличчя. Це сигнал до того, що пора придбати креми чи сироватки. До речі, про сухість шкіри вказує і жирний блиск в Т-зоні обличчя.

З легкими літніми кремами та емульсіями варто попрощатись на деякий час. Необхідно приділити увагу кремам з церамідами, з вітамінами А, Е, С, гіалуроновою кислотою та колагеном. Саме вони будуть захищати шкіру від несприятливих умов. В домашній догляд за обличчям потрібно додати маски, які слід використовувати 1-2 рази на тиждень. Це мають бути тканинні чи крем-маски. Також не варто забувати про засоби SPF, вони потрібні в будь-який період року.

4. Сезон пілінгів

Осінь – це ще й сезон краси, бо саме тепер починається період пілінгів. Саме вони дозволяють вирішити ряд проблем і уповільнити час для нашої шкіри. Фенол, гліколева, саліцилова, мигдальна, азелеїнова кислоти найкраще справляються із безліччю проблем на шкірі. Ретинол сповільнює процеси старіння, стимулює відновлення клітин та вироблення еластину, колагену.

5. Усунення пігментних плям

В літній час, коли сонце надає нашій шкірі золотистого забарвлення, можуть з’явитись пігментні плями. Здебільшого не всім вони до вподоби. Саме з настанням осені можна позбавлятись від них. Так, косметологи не рекомендують відбілювати шкіру поки сонце ще активне, а ось осінь – сприятливий період для цього. В домашніх умовах можна використовувати пілінг для шкіри, який видалить надлишок меланіну і плями стануть менш помітними. Важливо не приділяти увагу виключно усуненню пігментів, а робити все в комплексі. Почати варто з очищення шкіри, далі нанести висвітлювальну маску чи крем, а вже потім зволожувальний засіб. Це час гідрохіону і йому під силу впоратись з будь-якою пігментацією.

 

 

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *