Травнева маніфестація та виставка підприємств у парку (1959 р.) (ВІДЕО)

“Оцифрований Франківськ” програма про наше з Вами місто, яке збереглось на кіноплівці.

І знову відео з парадом з нагоди дня трудящих – 1 травня. Щоправда це вже 1959 рік. Сюжет відзнятий для травневого випуску кіножурналу «Радянська Україна». Ролик є фрагментом кількахвилинного відео про тематичні паради у різних містах Радянського Союзу. Він демонструє таку маніфестацію у центрі Радянського Прикарпаття. Дійство традиційно відбувається на вулиці Грюндвальській, де розміщався головний обком партії. Традиційно крокують трудящі, серед яких добре видно представників колгоспного селянства – доярок. Ну і який же парад у Станіславі без танців гуцулів?
Проте є момент, який досить оригінально вигладає. Колона несе велику штучну квітку, яка раптом розкривається і з неї вилазить маленька дівчинка. В це час крокуючі відпускають з рук у небо живих голубів.

Друге відео 1959 р. має назву «Огляд трудових досягнень». Сюжет зроблений для чергового випуску кіножурналу «Радянська Україна». Ролик демонструє виставку передового досвіду в народному господарстві Радянського Прикарпаття. Захід відбувається на території сьогоднішнього парку ім. Т. Шевченка. В кадрі бачимо обласних чиновників, керівників колгоспів, нафтовиків та звичайних доярок. Окремо демонструють павільйони з меблями.
Свято не було б святом без виступів учасників художньої самодіяльності. Тому традиційно для відвідувачів та глядачів виставки виступають гуцульські ансамблі.

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *