Творці фільму «Сквот 32» зустрілися з івано-франківськими глядачами (ВІДЕО)

Про мистецтво, хіп-хоп і збереження архітектурних пам’яток. Творці молодіжного фільму «Сквот 32» розповіли іванофранківцям, як зародилася і втілювалася в життя ідея стрічки. Після дворічної роботи знімальна група відправилася у творчий тур українськими містами. Кажуть, оскільки «сквотинг» – субкультура маловідома в Україні, вирішили розповісти про неї особисто.

У цьому будинку поселяється і молода дівчина-фотограф Ліза. Знайомство з місцевими постояльцями змінює її життя назавжди.

Над фільмом працювали близько двох років. Його загальний бюджет – 13 мільйонів гривень. 80 відсотків витрат взяло на себе Держкіно. Чимало акторів – дебютанти у повнометражному кіно. Зізнаються, впоратися із новим для них завданням, як не дивно, допомогли самі ролі.

Натомість професійним акторам довелося докласти чималих зусиль за кадром. Аби вникнути у субкультуру. І поруч із досвідченими хіп-хоперами не здатися аматорами.

«Сквот 32» зможуть переглянути і люди з порушенням слуху. Цьому посприяла громадська організація «Відчуй», створивши субтитри для фільму. До слова, на зустрічі з акторами також працював сурдоперекладач. Адже в залі було чимало слабочуючих людей.

Паралельно із сурдоперекладом громадські активісти розробили «Зіркову абетку жестової мови». До неї долучилися понад три десятки відомих українців, які демонстрували літери українського алфавіту.

У всеукраїнський прокат кінострічка вийде 11 квітня. А поки іванофранківці другими після тернополян змогли переглянути її допрем’єрно.

Ірина Головенко, Мирон Василик. Новини на «Вежі».

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *