НОВИНИ

У Карпатах замерзли двоє туристів (ВІДЕО)

У Карпатах замерзли двоє туристів (ВІДЕО)

Температура – мінус 14 градусів. Вітер – 15 метрів за секунду. І видимість всього – 30-метрова. Це відео відзняли рятувальники на горі Піп Іван. Наприкінці минулого тижня. Аби попередити лижників та туристів: мандрувати засніженими горами – небезпечно…

А це – наступний день. Рятувальна операція. Гірські вартові спускають із вершини двох чоловіків. У них – обмороження рук і ніг. Постраждалих відразу відправляють у найближчу лікарню.

“На вуха” негайно підняли чергову зміну Явірницького пошуково-рятувального відділення, 4-ту спеціалізовану пошуково-рятувальну групу. А також – волонтерів – знавців гір. На те, аби знайти і транспортувати у безпечне місце туристів, їм знадобилося дві доби.

На той момент температура повітря у високогір’ї Карпат опустилася до мінус 20-ти градусів. Втім, групу досвідчених туристів це не злякало. Упевнені у власних силах вони навіть не зареєструвалися в жодному із пошуково-рятувальних відділень. Втім, гори такої самовпевненості не пробачили… Випробувань холодом першим не витримав 60-літній Павло Вінтоняк. Він очолював станцію юних туристів у Коломиї. Попри це, допустився фатальної помилки, кажуть спеціалісти.

Ще один загиблий – 24-річний Роман Беркещук. Теж коломиянин. Рятувальники кажуть, він збився з дороги. І відстав він групи.

Тіла загиблих рятувальники спустили із гір останніми. Прибувши на пост, ще намагалися реанімувати постраждалих. Втім, марно.

Вони не дійшли до рятувального посту всього кількасот метрів. Чому досвідчені туристи знехтували заходами безпеки та застереженнями про погіршення погодних умов, пошуківці не розуміють. Натомість наводять сумну статистику. За останні три місяці українські Карпати забрали життя щонайменше 5-ти людей.

Ірина Головенко, Юрій Храбатин. Новини на «Вежі».

Схожі записи

Залишити відповідь

МИ В СОЦМЕРЕЖАХ

КОНТАКТИ

м. Івано-Франківськ
вул.Галицька,22

Приймальня: тел.: (0342) 77-61-28
Email: [email protected]