У Музеї Небесної Сотні відкрили чергову героїко-патріотичну експозицію (ВІДЕО)

Клаптики мішковини із мрійливо-патріотичними зображеннями і написами. Та відбитками дитячих долонь… Усе це – шматки наметів, що стояли на Майдані Незалежності у Києві. Під час Революції Гідності. А поруч – зафіксовані «фотомиті» того, що відбувалося довкола наметового містечка. Ці світлини – результат двомісячного спостереження британського фотографа Джо О‘Брайена за українським Євромайданом.

Так, як Революція Гідності поступово переросла у війну, так у Музеї Небесної Сотні історія Майдану продовжилася історією східного фронту. Артефакти збройного протистояння на Сході України музейникам передали волонтери.

Організатори патріотичної виставки пропонують відвідувачам заглянути в очі українським захисникам. Тим, яких уже немає в живих. Мистецький проект «Квіт нації» місцевого художника Романа Бончука продовжує задум експозиції. Сам проект – не новий, каже автор. Із 2016-року він встиг побувати у різних виставкових залах України. В тому числі – в кулуарах Верховної Ради. Спочатку «Квіт нації» складав близько двох сотень портретів. Наразі більше половини із них, каже художник, роздаровані.

Не загальна статистика, а поіменна історія. Таким, вважають представники музею, має бути літопис війни. І готові самі показати приклад. Уже зібрали чимало «життєписів» українських героїв. Невдовзі їх дістануть із музейних фондів – на загал.

Родина загиблого на війні медика Ярослава Чомка уже передала в музей його особисті речі. Батько військовослужбовця Степан зізнається, нелегко було віддавати останнє, що залишилося у пам’ять про сина. Втім, розуміє, лише так українці зможуть пізнати правдиву історію цієї війни.

Усі ці експонати залишаться у Музеї Небесної Сотні на постійній основі. З часом – лише доповнюватимуться.

Ірина Головенко, Юрій Храбатин. Новини на «Вежі».

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *