НОВИНИ

У Палаці Потоцьких «поселилося» Святе Сімейство (ВІДЕО)

У Палаці Потоцьких «поселилося» Святе Сімейство (ВІДЕО)

Коляда офіційно стартувала. А перший різдвяний спів у Івано-Франківську пролунав у маєтках Потоцьких. Ще до Різдва.

І «народився» у незвичній формі – оригамі. Саме такий символ Різдва встановили на подвір’ї Палацу. Під оманливим паперовим виглядом – бетон. Святе Сімейство, кажуть нинішні господарі Простору інноваційних креацій, відтепер запрошуватиме іванофранківців до спільної коляди.

На коляду вмить збіглася місцева дітвора.

Мистецтво оригамі зародилося у Японії. І відразу набуло сакрального значення. Паперові фігурки використовували у релігійних обрядах. Відтак, символічно, що Свята Родина постала саме у такій формі, вважають автори ідеї. Разом із тим, кажуть, переслідували ще одну мету.

Для авторів – прикарпатських скульпторів братів Пилипонюків – ця робота теж стала своєрідним творчим дебютом. Адже досі Дмитро і Тарас були митцями-класиками. Аби створити ці скульптури, зізнаються, спершу вчилися робити паперові оригамі. Однак, сміливість задуму полягала не лише у способі виконання фігур. А й у часових термінах, який митці мали на втілення ідеї в життя.

Наразі тут – три фігури – Йосипа, Марії та маленького Ісуса. З кожним роком шопка поповнюватиметься трьома новими, кажуть автори.

Свята Родина прийматиме гостей у Палаці Потоцьких аж до завершення Різдвяних свят. А тим часом автори ідеї оголосили флешмоб – «Прийди і подаруй свою першу колядку місту».

А от скульптори пропонують іванофранківцям також освоювати мистецтво складання паперу. Записувати на ньому власні бажання та залишати біля Святого Сімейства. Упевнені, чим більше «заповітних» фігурок тут збереться, тим імовірніше, що мрії здійсняться.

Ірина Головенко, Мирон Василик. Новини на «Вежі».

Схожі записи

Залишити відповідь

МИ В СОЦМЕРЕЖАХ

КОНТАКТИ

м. Івано-Франківськ
вул.Галицька,22

Приймальня: тел.: (0342) 77-61-28
Email: [email protected]