НОВИНИ

“Укрпошта” випустила унікальний штемпель до 150-річчя з дня народження Івана Труша (ВІДЕО)

"Укрпошта" випустила унікальний штемпель до 150-річчя з дня народження Івана Труша (ВІДЕО)

Перше спецпогашення в новому році. «Укрпошта» випустила ювілейний штемпель, присвячений 150-літтю з дня народження Івана Труша. На ньому – ще молодий художник – під час навчання у Краківській академії мистецтв. Штемпель – одноразовий. Відправити лист із унікальним дизайном можна було лише у день його випуску. Це – так званий конверт «Першого дня». Презентували його у Музеї Мистецтв. Між тим, у музейних фондах зберігається три роботи Івана Труша. Це – портрет і два пейзажі. А загалом у світі існує близько 6-ти тисяч творів художника, стверджують мистецтвознавці. Наголошують, вони вирізняються особливою колористикою. Та демонструють глибоке знання автора своєї справи.

Всього «Укрпошта» випустила 850 тисяч конвертів із унікальним штемпелем. І хоча з розвитком комунікаційних технологій листування поступово втрачає свою актуальність, ініціатори вірять, екземпляри розлетяться миттєво. Особливо серед філателістів.

Іванофранківчанка Тамара Собецька – філателіст із 30-літнім стажем. За власні колекції неодноразово отримувала національне і міжнародне визнання. Нинішню подію, каже, пропустити не могла. Адже тема мистецтва серед її однодумців – одна з основних. Яка ймовірна вартість експонату, зізнається жінка, навіть не замислювалася. Адже цінність його, запевняє, – в іншому.

Термін дії такого штемпеля – всього один день. Втім, придбати його на пам’ять під час презентації зміг кожен охочий.

Ірина Головенко, Анастасія Чустра, Михайло Тімаков. Новини на «Вежі».

Схожі записи

Залишити відповідь

МИ В СОЦМЕРЕЖАХ

КОНТАКТИ

м. Івано-Франківськ
вул.Галицька,22

Приймальня: тел.: (0342) 77-61-28
Email: trcv[email protected]