В Івано-Франківській ОДА пояснили, чому дорожчає газ (ВІДЕО)

Чи повинні громадяни України платити за український газ? На ці та інші питання спробували відповісти в Івано-Франківській ОДА. Керівництво області спільно з фахівцями газонафтовидобувної галузі вирішили роз’яснити суперечливі моменти, що виникли між споживачами та постачальниками природного палива.

Ринок газу в Україні – головна умова Угоди про асоціацію з Європейським Союзом. І Національного банку, зокрема, наголошують в ОДА. Аби держава не втручалася у встановлення ціни на газ. Попри це, Уряду вдалося знизити її, не порушуючи європейські принципи і українське законодавство. Таке рішення Кабмін прийняв після численних масових тарифних протестів в Україні. Проте урядова ініціатива, наголошують посадовці, тимчасова.

Розділення транспортерів і продавців газу в Україні відбулося відповідно до третього енергетичного пакету Європейського Союзу. З серпня 2020-го побутові споживачі мають змогу самостійно обирати постачальників “блакитного” палива. Це не стосується газорозподільних компаній, як монополістів у регіонах.

Ірина Калинчук, Геннадій Томнюк. Новини на «Вежі».

 

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *