В Івано-Франківську готуються запобігти поширенню коронавірусу (ВІДЕО)

Коронавірус дійшов до України. Перший випадок зараження виявили у сусідніх Чернівцях. У чоловіка, котрий нещодавно повернувся з Італії. Як лише ця інформація поширилася українським інфопростором, в Івано-Франківську зібрали позачергову комісію. З питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Зі швидкістю літака. Приблизно так, наголошують медики, поширюється коронавірус. У 60 країнах світу уже захворіли понад 90 тисяч людей. Майже половина з них одужали. А летальність від недуги складає приблизно 2,5 відсотки. Серед європейський країн найбільше постраждала Італія. Між тим, корона вірусні інфекції – широко поширені в світі, кажуть фахівці. В Україні вже не раз фіксували спалахи респіраторних захворювань. І коронавірус, як свідчить статистика, не найстрашніший із них.

Втім, це – не привід заспокоюватися, вважають у мерії. Відтак, чиновники зібрали керівників усіх медустанов Івано-Франківська. Аби зрозуміти, наскільки ті готові протистояти недузі.

В разі потреби, прийняти інфікованих містян зможе Обласна інфекційна лікарня. Там наразі підготовлено 170 ліжкомісць. Жоден інший заклад охорони здоров’я не пристосований до цього, стверджують фахівці.

Нині проблемою є нестача медичних масок та респіраторів, стверджують у профільному управлінні. Вони практично відсутні у місцевих аптеках. Попри це, постійно контактувати із хворими на ГРВІ доводиться медикам. Щоправда, у них напрацьована схема безпечної роботи з пацієнтами. Проте це неабияк турбує міську владу.

Медики вкотре нагадують, як вберегтися від вірусу. Радять користуватися правилом 4-х годин.

Фахівці рекомендують максимально уникати переповненого пасажирами громадського транспорту. А також місць масового скупчення людей. В тому числі і закладів громадського харчування. А в разі поганого самопочуття – звертатися до лікарів. В інфекційній лікарні працює цілодобова «гаряча лінія».

Ірина Калинчук, Світозар Савчук. Новини на «Вежі».

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *