В Івано-Франківську презентували документальну стрічку “Соловей співає, доки голос має” (ВІДЕО)

Генетичний код нації чи її яблуко розбрату? Про мовну ситуацію в Україні заговорили з широких екранів. Чи не вперше в історії української документальної журналістики мовне питання розглянули не крізь призму політичних баталій. А занурилися у ментальні витоки проблеми. Та провели паралелі із досвідом інших країн – Білорусі, Ізраїлю та Великої Британії. Кінострічку «Соловей співає, доки голос має» особисто презентувала в Івано-Франківську знімальна група.

З початком російсько-української війни мовне питання вийшло на «передову». І нині стоїть на рівні національної безпеки, переконані автори фільму.

Три роки знадобилося творцям стрічки, аби знайти відповіді на усі питання. Зйомки відбувалися у 5-ти країнах світу. До роботи над фільмом, долучилися також дослідники із Колумбійського університету та ЮНЕСКО. Автори кінокартини сподіваються, вона допоможе багатьом переосмислити ставлення до української мови. А ще спонукає глядачів зануритися в історію власного роду.

Документальний фільм «Соловей співає…» автори уже презентували у декількох містах України. Стрічку побачили, зокрема, у Києві, Чернівцях, Житомирі, Одесі і тепер – в Івано-Франківську.

Ірина Калинчук, Світозар Савчук. Новини на «Вежі».

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *