НОВИНИ

В Івано-Франківську презентували соціальний відеоролик «Не займайте чужі паркувальні місця» (ВІДЕО)

В Івано-Франківську презентували соціальний відеоролик «Не займайте чужі паркувальні місця» (ВІДЕО)

Замість зручної паркувальної зони вони змушені тіснитися із візками поміж автомобілів. Адже 10 відсотків відведених їм законом паркомісць, здебільшого, зайняті. Люди з інвалідністю звернулися до іванофранківців у соціальному відеоролику. З проханням поважати їхні права. І “не займати чужі паркувальні місця”.

А це вони – герої соціального відеоролика – Василь і Людмила. Подружжя із 11-літнім «стажем». Зізнаються, під час зйомки важче було перебороти власну сором’язливість, аніж вжитися у роль. Адже особливо грати на знімальному майданчику не прийшлося.

Створити соціальний відеоролик їм запропонували співробітники Головного управління Нацполіції. Тут кажуть, чи не щодня доводиться фіксувати схожі порушення. Від початку року поліцейські склали майже три сотні відповідних адмінматеріалів. Та ситуація в Івано-Франківську – незмінна.

З огляду на це, паркувальні зони для людей з інвалідністю облаштовані за особливими вимогами. Вони повинні мати не менше 3,5 метрів ширини. Відповідно до закону, такі паркомісця – безкоштовні, що теж часто вабить недобросовісних водіїв. Іванофранківець Микола Макар з цієї проблемою бореться уже тривалий час. Він – представник національної Асамблеї людей з інвалідністю. А віднедавна ще й радник голови ОДА з питань доступності.

За паркування у місцях, призначених для людей з інвалідністю, передбачена адміністративна відповідальність. Розмір штрафу коливається в межах від 1020 до 1700 гривень. Крім того, поліцейські мають право викликати евакуатор і забрати автомобіль порушника на штрафмайданчик. Та цим відеороликом вони вирішили достукатися не до гаманця, а до совісті місцевих автомобілістів. Адже те, що для одних – зручна нагода безкоштовно припаркуватися, для інших – години марно витраченого часу і фізичних зусиль.

Ірина Головенко, Геннадій Томнюк. Новини на «Вежі».

Схожі записи

Залишити відповідь

МИ В СОЦМЕРЕЖАХ

КОНТАКТИ

м. Івано-Франківськ
вул.Галицька,22

Приймальня: тел.: (0342) 77-61-28
Email: [email protected]