В Івано-Франківську презентували виставку речей загиблих учасників АТО (ВІДЕО)

Ордени «За мужність», листи від рідних, елементи військового екіпірування… А на стінах – моторошні світлини із самого епіцентру війни. Усе це волонтери та військовослужбовці почали збирати ще на етапі перших проявів російської агресії на Сході України. Коли у вересні 2014-го стартувала пошукова місія «Евакуація-200». Першочерговою метою проекту «Блокпост пам’яті» було показати справжнє обличчя війни, кажуть ініціатори. Втім, невдовзі зрозуміли, сформована виставка – більше, аніж просвітницька.

Виставка мандрує містами України з жовтня 2014-го. Історія українсько-російської війни дописується на ходу, кажуть її організатори. Чимало донедавна невідомих загиблих українських солдатів за цей час вдалося ідентифікувати.

Усі ці речі волонтери розсортували у ящики з-під снарядів. Тепер уже – іменні. Ось цей, до прикладу, – пам’яті бійця із Херсонщини Романа Набєгова. Хлопець загинув при виході з Іловайська.

Як мінімум одним іменем виставка поповниться і в Івано-Франківську. Мати загиблого на війні прикарпатця Андрія Прошака – Марія Герцелівна має намір покласти на «Блокпост пам’яті» те, що залишилося у неї від сина.

Серед експонатів на виставці – чорні дощечки зі шрифтами. Саме такими, розповідають військові, позначають могили тимчасово невстановлених захисників України. А саме ці, що потрапили до музею, уже знайшли своїх «винуватців».

Нині 75 військовослужбовців Збройних сил України вважаються зниклими безвісти, повідомляють у відділі пошукової роботи Управління цивільно-військового співробітництва. А чимало загиблих ще на початках війни досі не вдалося ідентифікувати. На проект чималі надії покладають як у лавах ЗСУ, так і в родинних колах полеглих учасників АТО.

До Івано-Франківська волонтери привезли близько півтисячі експонатів. І це, кажуть, – лише 10-та частина того, що зберігається у Національному військовому історичному музеї у Києві.

Ірина Головенко, Мирон Василик. Новини на «Вежі».

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *