В Івано-Франківську провели соціальну акцію «Лабіринт можливостей» (ВІДЕО)

Зробити правильний вибір і дійти до мети. Або ж збитися зі шляху та потрапити у руки торгівців людьми. Звісно, умовно. Можливість перевірити власну обізнаність у правилах безпечної подорожі та працевлаштування за кордоном іванофранківцям дали соціальні служби та волонтери. Акцію «Лабіринт можливостей» вони проводять щороку. У Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми. Втім, відзначають, щоразу значна кількість людей заходить у глухий кут.

З 2014 року за допомогою до «Карітасу» звернулося чверть тисячі прикарпатців, що постраждали від нечесних роботодавців. Як закордоном, так і в Україні. Найчастіше, кажуть соцпрацівники, це – трудове рабство. І страждають від нього, здебільшого, чоловіки. Втім, є випадки, коли живим товаром стають жінки і навіть діти. Зрештою, причина, кажуть організатори соціальної акції, зводиться до одного…

Від пакування валізи до працевлаштування. Нагоди пройти «Лабіринт можливостей» іванофранківці не втратили. Краще, кажуть, помилитися тут, аніж у реальному житті. Там другого шансу не буде.

Історій людей, що стали товаром у чужих руках, у соціальних службах – безліч. Тому й закликають людей – не повторювати чужих помилок. Водночас гарантують захист та допомогу тим, хто таки потрапив у тенета сучасних работоргівців.

Між тим, волонтери нагадують про обов’язкове укладання контракту із роботодавцем. Причому – у двох примірниках. І на зрозумілій мові. Крім того, наголошують, ідентифікаційні документи мають право вилучати лише службові особи. Незалежно від того, в якій країні перебуває людина. Копії національного та закордонного паспортів також потрібно зробити заздалегідь. Це в разі потреби спростить процедуру відновлення документів. А якщо все ж опинилися у скрутному становищі, необхідно звертатися за допомогою у Посольства та Консульства України. Або до Національного товариства Червоного Хреста чи міжнародних, громадських, благодійних організацій.

Ірина Калинчук, Михайло Тімаков. Новини на «Вежі».

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *