В Івано-Франківську різко зросла кількість безробітних (ВІДЕО)

Вимушений відпочинок. Щодня Міський центр зайнятості приймає від 40-а до сотні заяв. Від безробітних громадян. Це – рекордна кількість людей, що опинилися поза виробництвом. Загалом з початку карантину зареєстровано вдвічі більше відповідних заяв, ніж зазвичай. Нині роботу в Івано-Франківську шукають майже три тисячі жителів. Більшість з них – жінки.

Вже вдруге до Міського центру зайнятості прийшла Надія Калюкіна. Операційна медсестра із 20-тирічним стажем роботи потрапила під скорочення під час карантину. Нині претендує на грошову допомогу та шукає роботу за спеціальністю.

Карантин диктує свої правила. Центр зайнятості працює у звичному режимі. Щоправда, вхід для відвідувачів обмежений. Заяву можна надіслати або електронкою, або ж вкинути у спеціальну скриньку на території Центру. Це так званий спрощений режим. Оригінали документів варто додати згодом.

Відвідувачі нарікають, не завжди вдається самостійно оформити документи. Не можуть обійтися без поради фахівців.

Держава йде на поступки і роботодавцям малого та середнього бізнесу, які вимушено обмежили діяльність через карантин. Зокрема, на часткову виплату заробітної плати офіційно працевлаштованим компенсується певна сума. Нині в такий спосіб зарплату отримали майже дві тисячі працівників.

Попри це Центр зайнятості пропонує низку вакансій. Щоправда, їхня кількість за часи карантину зменшилася до сотні. Здебільшого це менеджери, ремонтники, інспектори. Є кілька вакансій молодшого медичного персоналу.

Оксана Семко, Світозар Савчук, Новини на “Вежі”.

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *