В Івано-Франківську відбувся другий тур президентських виборів (ВІДЕО)

Провокативні відеовиклики, емоційні заяви, публічне здавання аналізів, дебати на НСК «Олімпійський». Таких президентських виборів Україна ще не бачила. Зрештою, усе наближається до логічного завершення. Уже нині українці обирають того, хто наступні 5 років вершитиме долю країни.

Виборчі дільниці в Івано-Франківську відкрилися вчасно. І без порушень. Містяни почали наповнювати скриньки для голосування відразу після святкового Богослужіння у церквах. Більше третини виборців до полудня навідалися на дільницю, що на вулиці Грушевського 18. Більшість – упевнені у виборі. І з очікуваннями на краще майбутнє.

Разом із мамою на дільницю прийшов 11-річний Іван. Хоч права голосу ще не має – важливість виборів розуміє. Дитячі мрії розділяють і дорослі. Щоправда, усвідомлюють, зробити все і відразу не зможе ніхто. Втім, кажуть, перед Президентом України – непросте завдання.

Виборча Дільниця на вулиці Івана Франка, 14 налічує понад півтори тисячі виборців. Близько третини з них у 1-му турі не скористалися правом голосу. Голова ДВК Христина Дувірак припускає, причиною може бути незручне для деяких мешканців мікрорайону розташування дільниці. На цьому ж 3-му поверсі колись був клас іванофранківчанки Світлани Павлівни. Нині бігати сходами вона не може. Проте оптимізму не втрачає. Значно більша дилема, зізнається, кого ж обрати.

А ті, хто все ж не змогли визначитися, креативно псували бюлетні. Деякі з них на власній сторінці у соцмережі опублікував громадянський рух «Чесно». Активісти відзначили, у 2-му турі виборів таких було помітно більше, ніж у 1-му. Така ж тенденція – і з порушеннями, діляться на виборчих дільницях.

Загалом на лінію «102» надійшло 13 повідомлень. Про порушення виборчого законодавства на Прикарпатті. Такі підсумки цьогорічних виборів підбили в Головному управлінні Нацполіції в області.

Не обійшлося без курйозів. З однієї із міських дільниць невідомі викрали біографію одного із кандидатів в Президенти. Помітивши це, члени виборчої комісії вирішили зняти й біографічну довідку іншого. Аби не було звинувачень в агітації. Між тим, рівно о 20-й годині – після завершення голосування – українці отримали перші результати національного екзит-полу, які фактично зафіксували перемогу Володимира Зеленського. Відповідно до них кандидат отримав понад 73 відсотки голосів українців. А Петро Порошенко – майже 25 відсотків.

Ірина Головенко, Мирон Василик. Новини на «Вежі».

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *