НОВИНИ

В Івано-Франківську відкрилася виставка “Янголи України” (ВІДЕО)

В Івано-Франківську відкрилася виставка "Янголи України" (ВІДЕО)

У “Бастіон” прилетіли … янголи. Львівська художниця Наталя Курій-Максимів презентувала виставку “Янголи України”. Казкові небесні створіння заставляють зупинитися і відчути подих Різдва.

Кожен янгол символізує певний регіон України. Їх майстриня творила після відвідин та вивчення кожної із областей. Каже, це не є грунтовне обрядове дослідження. Попри це Херсонський янгол зображений із соняшниками в руках, Закарпатський – в ролі Бога вина і винограду. У гуцульському вбранні янгол з Івано-Франківська. А небесного кольору Донецький молиться за Україну. Із свічкою в руках.

Наталя Курій-Максимів творить у витонченій та складній техніці – малюнку на склі. Цей стиль має давню історію в Україні. Ще двісті років тому майже в кожній хаті під вишитим рушником висіла народна ікона на склі. Нині не багато художників малюють в цьому жанрі.

“Янгольська” муза прийшла до Наталі Курій-Максимів після Революції гідності. Першою була картина “Одеський янгол”. Далі – янгол-дівчина “Охорониця Криму”. Кожна робота не лише символізує певний регіон України, каже авторка. Янголи моляться за свої володіння та кращу долю для кожного українця.
Роботи майстрині ще називають “етнографією” на склі. Крім янголів до Івано-Франківська львівська художниця привезла і кілька авторських стилізацій. На тему побуту українського народу.

Оксана Семко, Юрій Храбатин, Новини на “Вежі”.

Схожі записи

Залишити відповідь

МИ В СОЦМЕРЕЖАХ

КОНТАКТИ

м. Івано-Франківськ
вул.Галицька,22

Приймальня: тел.: (0342) 77-61-28
Email: [email protected]