В Івано-Франківську відзначили Всесвітній день боротьби проти діабету (ВІДЕО)

Аби не хвороба керувала людиною. А навпаки. У Медуніверситеті провели обстеження та консультації хворих на цукровий діабет. З нагоди Всесвітнього дня боротьби із недугою. Пацієнти мали змогу виміряти артеріальний тиск, рівень глюкози у крові та зважитися. А також – пройти комп’ютерну діагностику «синдрому діабетичної стопи».

На Прикарпатті хворих на цукровий діабет зареєстровано близько 47-ми тисяч. Втім, проблема не стільки у поширенні хвороби, як в ускладненнях, які вона несе, стверджують фахівці. І основна причина цього – пізнє виявлення недуги.

Якщо вчасно не розпочати лікування або ж вести його неправильно, цукровий діабет може сильно вплинути на погіршення зору. А також – спровокувати гангрени чи ниркову недостатність. Проте, як свідчить статистика, більшість людей не вміє контролювати “солодку” недугу, стверджують медики.

Важливе значення для хворого на цукровий діабет має підтримка близьких. Адже боротьба із хворобою – це не лише регулярне приймання ліків. А й особлива дієта. І «дозовані» фізичні навантаження. Ті, хто живе із недугою роками, уже навчилися відчувати її без спеціальних пристроїв.

Перевіряти рівень цукру у крові для людей після 40-ка має стати регулярною процедурою. Адже це – найбільш вразлива вікова категорія. Щоправда, нині хвороба «помолоділа», кажуть фахівці. Серед вражених нею в області – понад три сотні дітей.

Ірина Головенко, Юрій Храбатин. Новини на «Вежі».

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *