НОВИНИ

В Івано-Франківську впроваджується культура сортування побутових відходів (ВІДЕО)

Друге життя для сміття. В Івано-Франківську впроваджується культура сортування побутових відходів. Задля цього на сміттєвих майданчиках встановлені спеціальні кольорові контейнери. Жовті ємкості призначені для пластику, зелені – для скляних виробів і склобоїв. Загалом в місті розміщено три сотні нових баків для вторинної сировини. Більшість з них сітчастого типу з відповідним маркуванням.

Розташування контейнерів координує Муніципальна інспекція. Місцеві підприємці намагаються також реалізовувати вторинну сировину закордоном. Кажуть, те що ми звикли називати сміттям насправді може приносити прибудок. І навіть прияти створенню нових робочих місць. Окрім органічних відходів до контейнера потрапляють і цінні предмети.

Вторинна переробка сміття популярна в розвинених країнах світу. Мешканці міста також підтримують ідею сортування побутових відходів. Кажуть, поява нових контейнерів сприяє цьому процесові.

Утилізація побутових відходів – питання номер один в Івано-Франківську. Все сміття з території міста вивозять на “Полігон” в селі Рибне. Однак ресурси комунального підприємства практично вичерпані, кажуть в мерії. Альтернативою захоронення ТПБ може бути лише – його переробка. Міська влада має намір запустити сотрувальну лінію. Питання лише за фінасуванням технологічного обладнання.

Вивіз вторинної сировини відбувається раз на тиждень. В перспективі – збільшення еко-контейнерів на території міста до тисячі одиниць. Між тим, їхнє обслуговування відбувається виключно за кошти надавачів послуг.

Віра Лутчин, Сергій Царик, Новини на “Вежі”.

Схожі записи

МИ В СОЦМЕРЕЖАХ

КОНТАКТИ

м. Івано-Франківськ
вул.Галицька,22

Приймальня: тел.: (0342) 77-61-28
Email: [email protected]