В Івано-Франківську впроваджують електронний проїзний квиток (ВІДЕО)

Електронний квиток – на «старті». Уже з початку весни в Івано-Франківську розпочнуть видавати перші проїзні картки «Галка». «Електроавтотранс» закупив понад дві сотні стаціонарних валідаторів. 55 із них уже встановили. Невдовзі увесь комунальний транспорт буде обладнаний такими електронними пристроями.

Перші проїзні картки отримають пільговики. Безкоштовно. Видаватимуть їх з 2-го березня. Паралельно у відділеннях ЦНАПу, МІУКу, Департаменту соцполітики або ж безпосередньо в «Електроавтотрансі» прийматимуть заявки на другу «чергу» видачі. Загалом їх буде – три. Пасажири пільгових категорій, котрі не оформлять відповідну заявку, уже з червня втратять право безкоштовного проїзду у громадському транспорті. У профільному Департаменті цим питанням займаються другий рік поспіль. Наразі зареєстровано понад 27 тисяч людей, що очікують пільгову картку.

Дещо пізніше свої проїзні картки отримають і школярі. А це – 29 з половиною тисяч учнів навчальних закладів Івано-Франківської ОТГ. Термін дії їхніх електронних квитків матиме відмінності. Залежно від класу, в якому навчається дитина.

Ще 5 тисяч карток надрукують для продажу. Їх можна буде придбати у кіосках преси. Продаватимуть електронні квитки і кондуктори у транспортних засобах. Упродовж весни. Процес оплати проїзду із «Галкою» значно спроститься, відзначають у мерії. Для цього необхідно буде просто прикласти свою картку до валідатора, встановленого у громадському транспорті. Те ж саме стосується й пасажирів-пільговиків. Пристрій зчитає інформацію про право безкоштовного проїзду. Натомість водії в цей час не відволікатимуться від дороги. Та зручність – це ще не все. Чиновники запевняють, власники електронного квитка матимуть і фінансові переваги.

Повноцінно електронний квиток у комунальному громадському транспорті Івано-Франківська почне діяти влітку. Із приватними перевізниками ситуація складніша, стверджують в управлінні транспорту та зв’язку. Адже ті наразі не готові закуповувати і встановлювати валідатори за власні кошти.

Не зволікай із придбанням картки. І отримай дві поїздки у подарунок. Така пропозиція, наголошують в «Електроавтотрансі», діє до початку літа. Вартуватиме «Галка» 30 гривень. З 1-го червня, відзначають у мерії, ціна не зміниться. Проте «бонус» пропаде. Це, сподіваються комунальники, стимулює людей швидше переходити на електронний квиток.

Ірина Калинчук, Ярослав Лелет. Новини на «Вежі».

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *