В Івано-Франківську вшанували пам’ять жертв Голодомору (ВІДЕО)

Пам’ятним знаком цього дня символічно стали пшеничні колоски. Вони – в руках у кожного, хто в жалобі молився за душі жертв Голодомору.

В Меморіальному сквері в Івано-Франківську линуть поминальні пісні. Людей тут – не так багато, як зазвичай. Карантин на все поширив обмеження.

Серед присутніх – священнослужителі, історики, місцеві чиновники. А також ті, для кого Голодомор – не просто трагічна сторінка з історії. А історія родоводу.

Терор голодом, що тривав в Україні протягом 22-х місяців, забрав життя майже 4 мільйонів людей. Тривалий час ця тема була табуйованою. І лише у листопаді 2006-го Голодомор 32-33 років офіційно назвали геноцидом. А через десятиліття український парламент закликали визнати його й інші держави. День пам’яті жертв голодомору в Україні вшановують щороку 28 листопада. Поминальними віче, пам’ятними акціями та символічними флешмобами.

Одна з традицій – у цей день українці одночасно запалюють свічки у своїх оселях. Цього року поминальні вогники запалали у вікнах будинків рівно о 16 годині.

Ірина Калинчук, Геннадій Томнюк. Новини на «Вежі».

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *