В Івано-Франківську вимагають повернути партнерські пологи у місцевих медзакладах (ВІДЕО)

«Жінка має право на гідні пологи». В Івано-Франківську десятки людей зібралися під стінами облдержадміністрації. Через заборону партнерських пологів. Під час карантину МОЗ встановило обмеження на присутність чоловіка у родзалі. Нині цей наказ скасували, проте у місцевої влади зберігаються повноваження щодо його збереження. Тому наразі на Прикарпатті партнерські пологи заборонені. Галина Артиш, організаторка протесту, отримала десятки повідомлень від матерів щодо заборони. Їм, наголошують, потрібна підтримка їхніх чоловіків.

Для іванофранківчанки Мар’яни – це перші пологи. Підтримка чоловіка, зізнається, для неї вкрай важлива. До появи дитини на світ залишився рівно місяць, тому жінка надіється на зміни.

Наразі протестувальники вимагають розробити алгоритм відновлення практики партнерських пологів. А також готові приймати та виконувати карантинні вимоги.

Раніше на акцію протесту щодо заборони партнерських пологів вийшли жителі Львова. Місцева влада таки зняла обмеження, розповідають учасники акції. Щоправда, з певними вимогами. Партнер повинен надати негативний ПЛР-тест на covid.

Роксолана Бабій, Михайло Тімаков, Новини на «Вежі»

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *