В Івано-Франківську “Залізний пластовий хрест” вручили родичам колишніх пластунів (ВІДЕО)

Вони не зламали своїх присяг. Через майже сотню років нагорода знайшла своїх героїв. В Івано-Франківську урочисто нагородили нащадків пластунів, котрі загинули за Україну.

Його батькові довелося прожити в період між двома світовими війнами. Пластун Роман Гут-Кульчицький був студентом університету, писав вірші. До речі, деякий час займався в одному пластовому курені із Романом Шухевичем. А вже в другій світовій війні воював на фронті. Загинув у 44-му, коли сину виповнилося лише три роки.

“Залізний хрест” за свого вуйка отримала Орися Лопацька. Жінка розповідає, у її мами були четверо братів. За незалежність України загинули троє. Пластуна Степана Дунця не стало після катувань у Станіславській тюрмі.

Відомий краєзнавець Зеновій Соколовський на урочистостях отримав пластову відзнаку за батькового брата Юліана. Оскільки фотографія борця за Україну була сильно пошкоджена, архітектор та дизайнер відтворив портрет родича в рисунку.

Усі відомості про життя та діяльність пластунів-героїв тривалий період збирають скаути нинішні. Кажуть, нерідко родичі достеменно не знають про героїчне минуле своїх предків. Адже, здебільшого ця інформація була засекречена.

Загалом, на Святі Покрови Пресвятої Богородиці “Залізний хрест” урочисто вручили нащадкам 16 героїв, котрі загинули за українську державність. І це далеко не всі пластуни, про котрих ретельно збирають історичні відомості.

Оксана Семко, Геннадій Томнюк, Новини на “Вежі”.

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *