В Івано-Франківську започатковують шкільний “Бюджет участі” (ВІДЕО)

Що буде, якщо дати можливість дітям змінити щось у своїй школі? Над цим замислилися засновники івано-франківської програми «Бюджет участі». І започаткували похідну від неї – дитячу. На відміну від загальноміської, тут свої ініціативи зможуть подавати лише школярі. І реалізуватимуться вони відповідно в межах навчального закладу. Таку міні-версію програми партиципаторного бюджетування засновники створили, перш за все, з метою виховання молодого покоління іванофранківців.

Крім того, організатори програми сподіваються, діти цінуватимуть більше те, до чого вони доклали своїх зусиль. Наразі до відгалуженого проекту долучилися дві пілотні школи – 16-та і 25-та. Вони постійні учасники програми партиципаторного бюджетування. І знають, як ефективно використовувати кошти, що наповнюють шкільний бюджет.

На це й розраховують ініціатори шкільного «Бюджету участі». Для кожного навчального закладу вони передбачили фінансування у розмірі 100 тисяч гривень. Проте наголошують, діти повинні бути авторами проектів. А не інструментом для втілення ідей дорослих.

Наразі спеціально створена робоча група розробляє специфічні умови участі у програмі. Зважаючи на те, що проекти подаватимуть і голосуватимуть за них неповнолітні громадяни України. До обговорення долучилися директори шкіл, представники шкільного самоврядування і депутатського корпусу. А також експерти польсько-української фундації ПАУСІ.

Шкільний «Бюджет участі» стартує з нового року. Паралельно із основною програмою.

Ірина Калинчук, Геннадій Томнюк. Новини на «Вежі».

————————————————————————–
Офіційна сторінка Facebook:


Сайт Телерадіокомпанії “ВЕЖА”:

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *