В Україні запровадять словенський досвід з безпеки руху (ВІДЕО)

Українська делегація переймала досвід Словенії щодо впровадження заходів з безпеки на дорозі. Щороку на українських автошляхах гине понад 4 тисячі людей. Статистика смертності внаслідок ДТП невблаганна. В той час, коли в Європі прагнуть до «нульових» показників трагічних наслідків аварій. Це можливо завдяки посиленим заходам з безпеки на автошляхах, наголошують експерти. І апелюють до Директиви 2008/96. Однак цей документ не передбачений Асоціацією України з ЄС.

Словенія одна з перших балканських країн, які активно розпочали дбати про дорожню інфраструктуру з високим рівнем безпеки: від проектування до будівництва. Ці функції покладені на Агенство з питань безпеки руху, службу автомобільних доріг ( DARS ) , науково-дослідницький центр та незалежних аудиторів. Зокрема, в Словенії працює 33 аудитори, які проводять повну незалежну аналітику стану доріг та вносять відповідні пропозиції щодо підвищення безпеки руху. З урахуванням особливостей дорожньої інфраструктури та фінансування проекту. В Україні мають намір запровадити європейську практику інспектування автошляхів. Наразі фахівці профільного Міністерства розробляють відповідну нормативно-правову базу.

Значну увагу у Словенії приділяють поведінці водіїв на дорогах. Тут працює сучасний центр підвищення кваліфікації кермувальників авто та екстремального водіння. З порушниками ПДР проводять реабілітаційні заходи. Зокрема, вони відвідують лекції психолога та інструктора з водіння. Кожен бажаючий на власному авто може відшліфувати свої навички. Неабияк стимулюює автовласників жорстка система штрафів. Така практика буде застосована і в Україні. В Парламенті вже зареєстрована низка законопроектів щодо вітчизняної системи пасажироперевезень.

Наразі відповідний проект закону перебуває на стадії доопрацювання. Фахівцям потрібно розробити механізм його реалізації. Представники робочої групи на власні очі побачили, як це працює на практиці. Тепер важливо відкоригувати теорію, враховуючи українські реалії, переконані організатори Проекту « Оновлення та вдосконалення безпеки дорожнього руху в Україні».

Наразі відомо, що українські дороги інспектуватимуть 18-ть аудиторів. Вартість їхньої діяльності становитиме 5-ть відсотків від загального бюджет проекту . Якщо документ буде прийнято, то вже з наступного року дороги України будуть під ретельним прицілом експертів з точки зору безпеки руху.

Віра Лутчин, Михайло Тімаков, Новини на Вежі

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *