ВАЖКІ “ПОЛОГИ”: чотири спроби народження бренду Франківська (ПОВНЕ ЗІБРАННЯ)

Розмови про бренд міста в Івано-Франківську йдуть вже роками. Свої спроби втілити ідею намагались як приватні ініціативи так і міська адміністрація. Проте результати завжди породжували дискусії та суперечки, а офіційним брендом жоден із запропонованих варіантів так і не став. Спробуємо розглянути всі спроби створити власний візуальний стиль.


СПРОБА № 1

Чи не перший публічний конкурс від міської адміністрації був оголошений в 2011 році, ще під час міського головування Віктора Анушкевичуса. Через малу кількість поданих пропозицій конкурс продовжували на кілька місяців. В результаті було подано 12 варіантів символіки , проте жодна з них не була підтримана комісією. Це питання зависло на кілька років, і про нього на деякий час всі забули.

 


СПРОБА № 2

Згодом у 2014 році з ініціативи Юрія Филюка та за підтримки ряду місцевих підприємців столичною компанією Aimbulance та канадійським дизайнером було розроблено та презентовано свій варіант візуального стилю міста. Поява червоного хрестика, що символізує стяжку вишивки та ратушу з висоти пташиного польоту, викликала бурхливу реакцію франківців. Від повного не сприйняття до повного захоплення. Згодом цей логотип увійшов у short-list фестивалю реклами «Каннські леви» в категорії Large Scale Logo та став одним із 5-ти кращих логотипів у світі в 2014 р.
З цим брендом було розроблено ряд сувенірної продукції, а окремі підприємства почали використовувати лого і у своїй символіці. Проте за 4 роки існування насправді народним логотип для франківців так і не став.


СПРОБА № 3

В січні 2018 року Івано-Франківська міська влада вирішила ще раз спробувати створити візуальний стиль. Тоді на офіційному сайті міста з’явилось вісім варіантів бренду розроблених Ігором Гуцуляком. До слова, цей логотип був створений ще раніше як символ святкування 350 річниці Франківська. На інтернет-ресурсі оприлюднили пропозиції, за кращій з варіантів можна було проголосувати. Запропоновані варіанти викликали шквал критики у франківців, а у голосуванні взяло участь всього 1086 користувачів. Тож міською адміністрацією було прийнято рішення відкласти цю ініціативу на потім та змінити способи вибору візуального стилю.

[vc_row][vc_column][vc_column_text][/vc_column_text][vc_gallery type=”flexslider_slide” interval=”3″ images=”86460,86461″ img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row]


СПРОБА № 4

Наступне починання не забарилось, вже в липні цього року вийшло розпорядження міського голови Руслана Марцінківа про конкурс на кращу розробку дизайну бренда Івано-Франківська.

До розгляду було подано 16 варіантів бренду від 5 ініціатив. Даний конкурс виявився поки найсильнішим зі всіх 4-х спроб запровадити бренд. 30 липня відбулось засідання спеціально створеної комісії, яка у дискусіях та голосуванням вибрала шість найвдаліших варіантів візуального стилю. Невдовзі відбудеться ще одне засідання комісії, на яке будуть запрошені автори відібраних варіантів. Останні мають вже особисто презентувати свої доробки, після чого комісія таки повинна вибрати переможця.

Далі вам презентуємо всі варіанти, що надійшли від конкурсантів.


ВАРІАНТИ, ЩО НЕ БУЛИ ОБРАНІ ДО ДРУГОГО ТУРУ:

Найбільше пропозицій подав підприємець Ігор Гуцуляк, «D-studio» якого розробила аж 10 варіантів бренду. Далі подаємо ті, що не потрапили в шістірку кращих:

[vc_row][vc_column][vc_column_text][/vc_column_text][vc_gallery type=”flexslider_slide” interval=”3″ images=”86482,86483,86484,86485,86486,86487,86488,86489,86490″ img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row]


ВАРІАНТИ, ЩО ЗМАГАТИМУТЬСЯ ЗА ПЕРШІСТЬ:

1. Візуальний стиль поданий ГО “Тепле місто”

 

2. Візуальний стиль розроблений студією графічного дизайну Brendari та ініціативою «Франківськ який треба берегти»

3. Візуальний стиль розроблений ІТ-компанією Webmil

4. Візуальний стиль розроблений В. Демківом та Р.Симчичем

5. Візуальний стиль розроблений П. Крульом та І. Гуцуляком

[vc_row][vc_column][vc_column_text][/vc_column_text][vc_gallery type=”flexslider_slide” interval=”3″ images=”86493,86494″ img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row]

6. Візуальний стиль розроблений П. Крульом та С. Корнутієм

[vc_row][vc_column][vc_column_text][/vc_column_text][vc_gallery type=”flexslider_slide” interval=”3″ images=”86444,86445″ img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row]

 


Члени комісії, що обиратимуть переможця:

ПОДІЛИТИСЬ

9 Comments

  1. Катерина Reply

    Прошу зарахувати мій голос за логотип м.Івано-Франківська – візуальний стиль №4, розроблений В. Демківим та Р. Симчичем

  2. Лоріна Reply

    Мені подобається логотип №4, розроблений В. Демківим та Р. Симчичем.на синьому фоні.Прошу зарахувати мій голос за логотип № 4 .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *