Відкриття музею у ратуші, новорічна ялинка та дитячий кінотеатр (1959) (ВІДЕО)

“Оцифрований Франківськ” програма про наше з Вами місто, яке збереглось на кіноплівці.

Перший сюжет «Відкриття краєзнавчого музею» 1959 року зроблений для травневого випуску кіножурналу «Радянська Україна». Ролик починається з краєвиду міста, вочевидь знятого з оглядового майданчика ратуші. Відео демонструє як у приміщенні головної споруди міста відкривають обласний краєзнавчий музей, що діє тут і до нині. Подія приурочена 20-й річниці воз’єднання українських земель, коли у 1939 р. західна Україна радянською владою була об’єднана зі східною.
Трудящі оглядають експонати. Серед яких скульптури Олекси Довбуша, полотна з воєнним Станиславовом, мапи та схеми Прикарпаття.

Другий сюжет «Навколо ялинки» 1959 року. Це вирізаний фрагмент січневого випуску кіножурналу «Піонерія» з містом Станіслав з великого сюжету про святкування Нового року в Радянській Україні. Ролик демонструє як на сьогоднішньому вічевому майдані для дітей біля ялинки відбувається новорічні атракції. В дійстві беруть участь головні персонажі зимового свята – дід Мороз та Снігуронька.

Наступне відео «Наш кінотеатр» липневого випуску кіножурналу «Піонерія» демонструє як у тодішньому Станіславському кінотеатрі ім. Т.Г.Шевченка (нині це будинок на вул. Січових Стрільців, навпроти зупинки «Пошта») учні школи №2 проходять практику. Школярі пробують себе у професії касира, контролера, білетера, кіномеханіка. Про роботу дитячого кінотеатру на камеру розповідає його директор, учениця 8-го класу Маруся Попель.

ПОДІЛИТИСЬ

One Comment

  1. Вася Reply

    до нині – в контексті цього допису, пишеться разом – донині, краще б зліквідували цей безграмотний сайт, і не позорилися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *