НОВИНИ

Відомі іванофранківці долучилися до Всеукраїнського диктанту національної єдності (ВІДЕО)

Відомі іванофранківці долучилися до Всеукраїнського диктанту національної єдності (ВІДЕО)

Коли мова єднає людей. Різного віку, професії та соціального рівня. Третій рік поспіль у День української писемності та мови відомі іванофранківці писали Всеукраїнський диктант національної єдності. За одними партами із місцевою молоддю. У рівних умовах. Без жодних поблажок з огляду на статус.

За всеукраїнськими мірками цьому мовному флешмобу уже – 18 років. Започаткувала його Національна радіокомпанія України. З року в рік до своєрідного тесту на знання рідної мови долучаються українці. У різних регіонах держави. Чи навіть світу. Цього року тема диктанту була «мрійливою».

Однак, на час самого радіодиктанту мрії варто все ж відкласти на бік. Натомість – зосередитися на написанні, вважає організатор патріотичного заходу в Івано-Франківську – письменниця та викладач Ольга Деркачова. За три роки проведення цієї акції, каже, вивела для себе декілька таємниць успішного результату.

А ще – важливо «дружити» із книгами, вважає директор Івано-Франківського центру оцінювання якості освіти Богдан Томенчук.

Та місцеві студенти користуються власними перевіреними методами. Студіюють український правопис.

А найменшій учасниці мовного флешмобу – усього три роки. Юна іванофранківчанка Марта хоч писати ще не вміє, проте до патріотичної акції приєднується цілком свідомо.

Ірина Головенко, Михайло Тімаков. Новини на «Вежі».

Схожі записи

Залишити відповідь

МИ В СОЦМЕРЕЖАХ

КОНТАКТИ

м. Івано-Франківськ
вул.Галицька,22

Приймальня: тел.: (0342) 77-61-28
Email: [email protected]