Відомі прикарпатці теж “ожили” в Інтернет-застосунку

За допомогою Інтернет-платформи вже оживили фото Тараса Шевченка, Лесі Українки, Степана Бандери та ще кількох відомих українських особистостей. На відео вони моргають, посміхаються, повертають голову, і це дає відчуття реальності. Ми теж спробували “вселити життя” в фото відомих людей з Прикарпаття, які залишили вагомий слід в історії. 

Марійка Підгірянка

(Марія Омелянівна Ленерт)

Галицька поетеса та освітянка народилась в  селі Білі Ослави, нині Надвірнянського району Івано-Франківської області. Близько 40 років віддала шкільній роботі в селах Прикарпаття і Закарпаття та десятки років літературній діяльності. В Івано-Франківську на честь поетеси названо вулицю та ляльковий театр.


 

Василь Стефаник

Письменник, громадський діяч, політик. Походить із села Русів Снятинського району Івано-Франківської області. Іменем Василя Стефаник названо Прикарпатський національний університет та одну з вулиць міста.


 

Іра Маланюк

Визнана в Європі українська оперна та концертно-камерна співачка. Іра Маланюк походить з Івано-Франківська, з великим успіхом виступала на сценах оперних театрів Італії, Франції, Великої Британії, Іспанії, Аргентини та ін. країн. Івано-Франківська обласна філармонія носить ім’я Іри Маланюк.


 

Іван Франко

Хоч відомий поет, драматург, прозаїк, перекладач та політичний діяч не народився в Івано-Франківську, все ж з його ім’ям пов’язана історія багатьох сіл та міст Прикарпаття. Родом Іван Франко з села Нагуєвичі Дрогобицького району Львівської області. Неодноразово відвідував Станіславів і на його честь пізніше перейменували це місто. Окрім сучасної назви міста, ім’ям поета названо Івано-Франківський національний академічний драмтеатр та одну з вулиць міста.


 

Лев Бачинський

Галицький адвокат, голова Української радикальної партії, посол до австрійського парламенту та до Сейму ІІ Речі Посполитої. Лев Бачинський народився в Городенківському районі Івано-Франківської області. Ім’ям  галицького громадсько-політичного діяча названо вулицю Івано-Франківська.


 

 

Дарія Цвєк

Відома українська кулінарка та авторка низки книг із власними рецептами. Народилась Дарія Цвєк на Тернопільщині, але у дорослому віці вже із чоловіком переїхала в Івано-Франківськ. Тут і проживала до кінця свого життя. Зараз в місті її іменем названо вулицю.


 

Андрій Потоцький

Засновник Станиславова, польський шляхтич та військовий.


 

Андрей Шептицький

Предстоятель Української греко-католицької церкви, митрополит Галицький, архієпископ Львівський, Єпископ Станиславівський. Народився на Львівщині. Період єпископства у Станиславові тривав 2 роки. На його честь названо майдан, де й розташований Архикатедральний Собор Воскресіння Христового.


 

Артут Бернс

Американський економіст, консультант з економіки президента Дуайта Ейзенхауера, радник президента Річарда Ніксона з економічних питань. Артур Бернс народився в Станиславові, але професійного успіху зазнав саме в Америці.

 

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *