ЕКСКЛЮЗИВНІ ІНТЕРВ'Ю

Гурт «КАRNA»: «Ми заявили про новий музичний напрямок – «гуцул-метал»

Гурт «КАRNA»: «Ми заявили про новий музичний напрямок – «гуцул-метал»

Український рок важко уявити без гурту «Карна». Вони збирають велику кількість шанувальників на великих фестивалях, мають всеукраїнське визнання, та активно створюють нові сингли, знімають кліпи.

Учасники гурту «КАRNA»: вокаліст Олексій Шманьов та гітарист Влад Ярун розповіли про новий кліп на пісню «Party на Прикарпатті», про підготовку до випуску нового альбому та тур, який команда запланувала на осінь. Про це та більше читайте в інтервю.

– Декілька місяців тому гурт «КАRNA» гучно заявив про себе піснею «Party на Прикарпатті». Розкажіть про неї.

Влад: Ми називаємо свій стиль музики «гуцул-метал», от і вирішили людям показати, що ж це таке. Цією піснею ми, так би мовити, заявили про такий напрямок. І людям, напевно, сподобались такі важкі гуцульські співи. Майже пів мільйона переглядів за три місяці, можна вважати, що це непоганий результат. Це серйозна робота і я дуже радий, що вона подобається людям. І нарешті, чесно кажучи, ми почали робити те, що на 100% подобається нам.

– Багато уваги до себе привертає саме кліп. Чия була ідея такого ролику?

Влад: Це все задумка нашого режисера Віктора Скуратовського. Він коли почув пісню, одразу захотів знімати на неї кліп і мав своє бачення всього. Ми звикли знімати кліпи підлаштовуючись.

Олексій: Треба обов’язково зробити відео, щоб його взяли на телеканали, а цього разу вирішили: «та яка різниця, головне щоб людям подобалось!».

Влад: Вітя сказав: «Хлопці це «трушне музло», треба його знімати». Саме він знову зробив нас тією «Карною», якою ми завжди були. Попередню композицію «Маленька» знімав також він. Люди її люблять, там дуже красивий кліп, який набрав багато переглядів у «YouTube», ми завжди граємо її на концертах. Ми очікували, що така лірична та красива пісня буде лунати скрізь, але «Party на Прикарпатті» набагато краще «бомбанула».

 

Чи потрапив кліп на пісню “Party на Прикарпатті” у ротацію на телеканали?

– Ні, навіть директор “М2” сказав, що відтепер він наш фанат, але пісню не поставить, бо з роботи виженуть (сміються). Якщо бути відвертим, то ми і не намагалися зробити це так. Ми хотіли зробити класний, у найкращих рокових традиціях кліп. і він нам вдався.

А як щодо радіо?

– Відверто кажучи, не аналізували, не дивились статистику, але знаю, що “крутять” на різних хвиляк з рок напрямком. Є цільова аудиторія, котра слухає певну музику. Можливо більш молодіжне радіо поставлять нашу пісню. Але тут посил був не тільки в музичному треці, але й у відео. Щоб зрозуміти до кінця цю пісню, потрібно глянути ролик.

У кліпі ти розбираєш гітару. Це було насправді?

– Абсолютно так! Я її розбив у щепки, проте шматки не показали, через поганий вигляд підлоги. Дарма розбив, бо у кліпі видно тільки, як я розмахую нею. Тому може виглядати, що не не по-справжньому.

– В кліпі є доволі «слизькі» моменти, які стосуються церкви. Чи є якісь негативні відгуки?

Влад: Віктор Скуратовський – віруюча людина, ми, кожен в своєму розумінні,- також. Цей кліп не протест проти віри, можливо, в якомусь маленькому сенсі, це натяк на наші надміру канонічні справи. Віра має бути  в серці і ніхто не може бути посередником між людьми і Богом.

– Олексію, тебе знають ще як учасника команди «Н.Три». Куди більше ти задіюєш свої сили?

Олексій: На деякий час гурт «Н.Три» перестав існувати, не було ні часу ні натхнення. Зараз, з «Карною» я відчув ковток свіжого повітря і в мене появились ідеї. Я не можу їх реалізувати в цьому гурті, тому що це зовсім інший напрямок, тому планую їх реалізувати в «Н.Три». Це як запитання «Ти кого більше любиш: тата чи маму?». «Карна» – це моя робота, професійна діяльність, а «Н.Три» – для душі. Насправді неможливо порівнювати, це різна музика, для якої я використовую різні куточки мозку.

– Коли можна очікувати на вихід нового альбому?

Влад: Коли ми були останнє в цій студії, то говорили, що можливо не варто цього робити. Зараз все трішки змінилось, наш новий альбом – це одна велика пісня. Ми його плануємо в такому дусі як «Party на Прикарпатті». Зараз, як роблять – записав «сингл», другий, третій, далі зібрав це все разом і назвав альбомом. Ми так не хотіли. Тепер в нас буде абсолютно нова програма, багато класних, драйвових пісень, за які нам точно не буде соромно до кінця свого життя. Вже в жовтні буде його повноцінна презентація. Альбом міститиме 12 пісень, можливо треба буде скоротити до одинадцяти і всі вони в одному дусі.
З ним плануємо об’їхати великі міста України. Шукаємо майданчики на яких можемо зіграти повноцінний, гарний сольник. В Івано-Франківську з цим, на жаль, велика проблема, але ми шукаємо і впевнений, що знайдем. Можливо це буде щось навіть не дуже очікуване.

– Олексію, як тобі, киянину, співаються слова «Party на Прикарпатті» та  «гуцул-метал»?

Олексій: Абсолютно добре. Я вже звик, мене часто  запитують чи я не з Західної України, і дуже здивовані коли кажу що з Києва.

Влад: Часто буває, що Олексій запитує в нас значення різних гуцульських слів, ми з цього жартуємо. Дуже смішно, коли приїжджаємо кудись на Схід і ведучий нас оголошує, як гуцулів! А в нас два гуцула із Києва, один зі Львова, а один з Франківська.

Олексій: Гуцулце такий душевний стан, незалежно від того, з якої ти частини України. Ми любимо свою державу.

– Олексію, ти обмовився, що «Карна» це твоє місце роботи. Скажи, чи можливо на рок-музиці заробляти?

Олексій: Трохи складно, але можливо і ми над цим працюємо. Після кожного нового кліпу стає легше і краще. Я впевнений, що дуже скоро так зможуть заробляти не тільки більш відомі гурти, а і молоді команди. Насправді, це дуже скрадна робота і хочеться щоб її достойно оцінювали.

– Владе, ні для кого не секрет, що ти працюєш звукорежисером гурту «Океан Ельзи». Ви багато подорожуєте, знайомитесь з різними людьми. Чи допомагають тобі ці зв’язки для реалізації ідей «Карни»?

Влад: Мене дуже розвантажила творча відпустка «Океану Ельзи». Навіть на останньому концерті, Святослав підійшов до мене і каже: «Бачиш, Владе, тепер у тебе буде час для своєї творчості».

Я справді багато їздив по світу, але ставився до цього трішки під іншим кутом. Я не працюю менеджером, щоб заводити потрібні зв’язки. Найбільшим досягненням для мене є досвід, який я зміг набути, як звукорежисер, як музикант. Звісно, в мене є деякі контакти. Сподіваюсь, що колись і мій гурт зможе подорожувати світом і доносити свою музику. А поки що, робимо музику для українців, нехай вони послухають і скажуть, чи правду ми написали у своєму альбомі.

Тарас ЗЕНЬ

Христина ПАНЬКІВ

Схожі записи

Залишити відповідь

МИ В СОЦМЕРЕЖАХ

КОНТАКТИ

м. Івано-Франківськ
вул.Галицька,22

Приймальня: тел.: (0342) 77-61-28
Email: [email protected]