Володимир Гейзер: «Ще не було війни, та ми уже співали про неї»

Гурт «Шабля» виконали гімн АТО у Івано-Франківську. Київські музиканти завітали до міста із виступом у рамках благодійного музичного фестивалю «Харків обрав Україну». Лідер гурту – Володимир Гейзер розповів про пророчі пісні та те, що для нього пісня «Браття українці», яку офіційно визнано гімном АТО.
 
Володимире, гурт «Шабля» досить молодий. З чого почалось музичне життя вашої команди?
 
– Думаю, ми знайшли один одного. З часом склад гурту часто змінюється. Нещодавно ми запросили до команди скрипаля. Вже у 2015 році випустили платівку «Браття українці», офіційний реліз якої відбувся у листопаді. Зараз активно мандруємо містами із виступами. Попереду багато планів та гастролей.
 
– Ваша пісня «Браття українці» офіційно визнана гімном АТО у грудні минулого року. Ви йшли до такого визнання націлено, спеціально писали текст?
 
– Відверто кажучи, ми не думали, що так вийде. Пісня була написана на початку весни 2014 року, одразу після подій на Майдані. Тоді ще не було  серйозних подій на Донбасі. І от на Всеукраїнському форумі ветеранів та воїнів АТО нашу пісню обрали для визнання офіційного гімну АТО. До нас звернулись із Адміністрації Президента і вручили документ державного значення, який офіційно закріпив композицію «Браття українці» гімном антитерористичної операції.
 
IMG_4389
 
– Обрали саме вашу пісню. Як гадаєте, через слова чи емоцію?
 
– Вважаю, що є не менш гідні пісні та виконавці для цього звання. Приємно, що власне наша пісня надихає людей, і хлопців, які захищають нашу неньку. Ми часто їздимо у АТО і бува чуємо нашу пісню у солдатів на рінґтонах, це дуже зворушує. Відчуваю таку спорідненість із ними, ніби ми поряд. У кожного своя місія у цій війні, наша вийшла такою.
 
– Що наштовхнуло на написання пісні на таку тематику?
 
– Ця тема дуже важка, для кожного українця. Знаєте, і у ЗМІ і у розмовах, у піснях і скрізь про війну і говорять, та багато хто відвертається від проблеми, вдаючи, ніби нічого не відбувається. Чомусь люди стають сліпими та глухими. Гадаю, всі мріють, про те, щоб ця біда по-швидше вже закінчилась.
 
– Розкажіть про благодійний фестиваль «Харків обрав Україну» . Всі отримані кошти від заходу перейдуть діткам бійців.
 
– Саме завдяки волонтерській організації «Альянс», нашим київським друзям, ми потрапили на цей захід. Вони намагаються робити свою справу – допомагати. Акція зорієнтована на допомогу діткам учасників АТО. Хто, як не ми буде допомагати цим діткам. Ми радо долучаємося до таких програм.
 
– Побутує тенденція нівелювання війни, люди все частіше хочуть відволіктись від проблем у країні. Яке ваше ставлення до цього?
 
IMG_4399
 
– Це особиста справа кожного. Хтось підтримує, а хтось ні. У нас така думка: поки в Україні війна – ми всі, як один, повинні долучатися до боротьби та допомоги. І музиканти мають вносити свою лепту у допомогу розв’язання цієї війни. Ми повинні про це говорити і створювати такі благодійні заходи.
 
Ми із друзями плануємо знову поїхати на місяць у повномасштабний тур антитерористичною зоною. Нещодавно ми були у Маріуполі, Урзуфі, Володарську, Юрівці, де давали концерти для хлопців. Зараз маємо на меті поїхати знову. Люди, які нас там зустрічали чекають на нас, ми в цьому впевнені.
 
 – Куди ще подастеся із виступами?
 
– Зараз у нас багато запрошень із Польщі, Канади, США. Ще не певні чи цього року поїдемо, та наступного – обов’язково.
 
 – Ваш гурт називають новим подихом rock-музики. Так трапилось само собою, чи була певна стратегія?
 
Особисто я ні до чого не готувався. Я граю дуже багато років, уже близько 20-ти. До створення гурту я грав різну музику. Близько десятка років назад я грав і важку музику, фолк, британський rock та інші напрямки. Власне сучасна музика виникла до подій на Майдані та Сході країни. Тоді ще ніхто не знав про війну, а ми вже співали про такі настрої. Пісню «Синку, мій синку», з нового альбому, ми записали із Василем Попадюком. Вона була написана ще до назви гурту «Шабля», у вересні 2013 року. Я і на думав, що пісню такого характеру буду грати зараз.

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *