Волонтери поліпшують побут людям, що опинилися в складних життєвих ситуаціях (ВІДЕО)

62-літній іванофранківець Ігор Когутяк прикутий до ліжка. Спостерігає, як активна молодь робить ремонт в його оселі. Востаннє ще він ось так наводив тут лад. А потім підкосила хвороба.

Останні 3 роки пан Ігор провів в Івано-Франківському Хоспісі. Там за ним доглядали лікарі і волонтери благодійного фонду «Просвіта душі і серця». Поки перші відновлювали фізичні сили пацієнта, другі «лікували» його душу. Пізніше саме вони перевезли Ігоря у його квартиру. І продовжують доглядати за ним. Заміняють йому рідних, які хоч і є, проте не поруч.

Повернутися додому. Про це Ігор мріяв усі 3 роки. Та коли це сталося, виявилося, квартира не пристосована для життя.

Віктор Лесик – координатор місцевого осередку програми «Будуємо Україну Разом». Саме він привів сюди близько півтора десятка молодих робітників, які взялися відновлювати стару оселю. У волонтерській ініціативі, розповідає Віктор, молодь з різних куточків України об’єднала війна. Близько 6-ти років тому. Активісти починали з того, що відбудовували зруйновані під обстрілами будинки. Пізніше зрозуміли, людей, що потребують їхньої допомоги, значно більше. По всій Україні.

Програму «БУР» започаткувала Львівська освітня фундація. Підтримують її українські та міжнародні «донори». Одна така акція «БУРчик» обходиться їм у 10 тисяч гривень. Два дні – на один об’єкт. Це – типовий графік волонтерів «БУРу». Зазвичай, запевняють, цього часу вистачає. Проте є винятки. Наприклад, на одному з останніх «БУРчиків» їм довелося відновлювати помешкання після масштабної пожежі.

Лілія Стрілецька – студентка. Здобуває освіту соціального працівника. Паралельно працює флористом. І усе це дівчині вдається поєднувати із волонтерством у «БУРі». Як? – іноді сама дивується. Попри це, каже, без вагань взяла у руки шпатель.

Між тим, на об’єкті – все іде по плану. Завтра, прогнозують волонтери, мали б завершити ремонт у цій квартирі. Адже невдовзі мають намір розпочати наступний.

У передчутті позитивних змін і власник помешкання. У відновленій оселі, каже пан Ігор, прибудуть і життєві сили. Адже рідні стіни таки лікують.

Ірина Калинчук, Ярослав Лелет. Новини на «Вежі».

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *