Види міста, свято тваринників (1960) та молокозавод (1961) (ВІДЕО)

“Оцифрований Франківськ” програма про наше з Вами місто, яке збереглось на кіноплівці.

Перший відеоряд демонструє просто фрагменти видів центральної частини міста станом на 1960 рік. Спершу бачимо тодішню вулицю Радянську (сьогодні вул. Незалежності, стометрівка). Цікавим є те, що вона ще не була цілком пішохідною, через неї пролягала дорога. Особливим моментом є те, що перед стоматологічним корпусом Медичного університету бачимо не звичні два фонтани з лавками, а невеличкий скверик, відділений парканцем.
Друга локація, це сьогоднішній Вічевий Майдан. На місці сучасного великого фонтану, бачимо клумби із зеленими насадженнями, а також продовження вже згаданої дороги.
Третій фрагмент – це початок сучасної вулиці Грушевського. Ліворуч в кадрі впізнається бокова частина театру кіно «Люм’єр». Варто звернути увагу як поводяться у даній кінохроніці перехожі. Люди сміливо ходять по автомобільних дорогах як по тротуару. Це зумовлено тим, що автівок на той час в місті не було так багато.

Друге відео 1960 року має назву «Свято тваринників» і є сюжетом серпневого випуску кіножурналу «Радянська Україна». Ролик висвітлює з’їзд колгоспників з Прикарпаття в обласному центрі. Трудящі в національних строях з транспарантами під час урочистої демонстрації прямують до центрального міського стадіону. Перед присутніми виступають доярка колгоспу ім. Леніна, депутат Верховної Ради УРСР Тетяна Миколаївна Борин та свинар колгоспу ім. Сталіна Іван Микицей.
Після мітингу – народні гуляння в міському парку. В кадрі можна побачити пам’ятник Леніну, що колись стояв на алеї в парковій частині сучасної вулиці Шевченка. Також в кінохроніку потрапило і міське озеро.

Третій ролик 1961 р. має назву «Молокозавод». Сюжет висвітлює початок роботи в обласному центрі нового молокозаводу. Починається кінохроніка з кадрів нинішньої вулиці Грушевського. В сюжеті механізована техніка підприємства. Демонструється розлив молока по пляшках та виготовлення сиру. На своїх робочих місцях працюють апаратниця Ганна Килипник та старший майстер Іван Власенко. Вихованці дитячого садка задоволено п’ють виготовлену продукцію.

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *