Вийшла друком “Червона книга Івано-Франківської області. Світ тварин” (ВІДЕО)

Лелека чорний, зубр, норка, рись, кіт лісовий … Понад три сотні видів прикарпатських тварин нині на межі зникнення. Кожен третій – регіонально рідкісний вид.Інформацію про кожну особину занесено до Червоної книги Прикарпаття. Після семи років напруженої роботи видання про місцеву фауну нарешті прийшло до читача.

На Прикарпатті налічується майже п”ять сотень територій та об”єктів природно-заповідного фонду. Всі вони позначені на карті області у “Червоній книзі”. Найбільшими оазисами життя тварин дослідники називають Бурштинське водосховище та Касову гору.

Для підготовки “Червоної книги” було використано понад тисячу інформаційних джерел. Тираж видання наразі 600 примірників. Науковці кажуть, більша частина буде розповсюджена серед шкіл та бібліотек. Решта надійде в лісгоспи та мисливські господарства.

Нині науковці виношують ідеєю видання іншої “Червоної книги”. Про рослинний світ. Автори сподіваються, наступне видання буде меншим за кількістю зникаючих видів флори. Оксана Семко, Світозар Савчук, Новини на “Вежі”.

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *