З квітня шкільні медпрацівники ввійдуть у штат загальноосвітніх закладів (ВІДЕО)

З-під крила медицини – під опіку освіти. Уже з квітня шкільні медпрацівники перейдуть у штат загальноосвітніх закладів. Відповідно й фінансуватиме їхню працю профільний Департамент. Заступниця головного освітянина міста Наталя Микула наголошує, нині місцеві школи та ВПУ обслуговують майже 130 працівників медперсоналу. Ще понад 60 – працюють із дошкільнятами.

Мерія таким нововведенням медреформи невдоволена. Адже це, відзначають чиновники, додаткові видатки. Бюджет освіти – понад 1 мільярд гривень. І лише 300 мільйонів фінансує держава. Решту витрат «падає» на місцевий бюджет. З огляду на це, посада медичного працівника у школі взагалі опинилася під знаком питання.

У навчальних закладах, де є понад сотню учнів, обов’язково повинна працювати медсестра, наголошують освітяни. Якщо ж кількість дітей сягає тисячі, крім неї у школі має бути лікар. Таких закладів-“тисячників” в Івано-Франківську – 13. Крім того, є Навчально-реабілітаційний центр, вихованці якого потребують особливої уваги медичних фахівців.

Натомість 7 закладів-“тисячників” наразі не мають ставок лікарів. Там працюють тільки медсестри. А у трьох – немає і тих. Це 7-ма школа. А також гімназії у Підлужжі та Березівці. Без відповідного фахівця нині пустують стоматкабінети, що функціонують у деяких школах. А таких – понад півтора десятки.

У мерії вважають, обов’язки оплачувати працю шкільних медпрацівників має перейняти Центр первинної медичної допомоги. В іншому випадку вони змушені будуть працювати за мінімальні заробітки.

Ірина Калинчук, Ярослав Лелет. Новини на «Вежі».

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *