НОВИНИ

З нагоди Дня боротьби зі СНІДом іванофранківців закликають дізнатися свій ВІЛ-статус (ВІДЕО)

З нагоди  Дня боротьби зі СНІДом іванофранківців закликають дізнатися свій ВІЛ-статус (ВІДЕО)

“Не будь дитиною, пройди тест на ВІЛ”. Медики закликають іванофранківців дізнатися свій ВІЛ-статус. Приводом для цього є День боротьби зі СНІДом. Нині на медобліку перебувають майже 1200 інфікованих прикарпатців. Плюс 24 дитини. Лікарі б’ють на сполох – останнім часом зростає кількість молодих пацієнтів, котрі інфікувалися у віці 15-25 років.

Найпростіший спосіб пройти тест на ВІЛ – звернутися в найближчу поліклініку. В рамках медичної реформи проводити тестування невдовзі зможуть усі сімейні лікарі. Ця послуга безкоштовна і за бажанням анонімна.

Коли держава не в змозі справитися, допомагають громадські організації. У Благодійному фонді “100 відсотків життя Івано-Франківськ” кажуть, знати свій ВІЛ-статус – ознака того, що людина дбає про власне здоров’я. Час життя ВІЛ- інфікованого короткий, якщо не лікуватися.

В Україні мешкає майже 250 тисяч людей з ВІЛ-інфікцією. 40відсотків з них отримують антиретровірусну терапію. Лише кожен другий ВІЛ – позитивний українець знає про свій статус. Всесвітній йдень боротьби зі СНІДом відзначають 1-го грудня.

Оксана Семко, Михайло Тімаков, Новини на “Вежі”.

Схожі записи

Залишити відповідь

МИ В СОЦМЕРЕЖАХ

КОНТАКТИ

м. Івано-Франківськ
вул.Галицька,22

Приймальня: тел.: (0342) 77-61-28
Email: [email protected]