Жіноча сила на противагу бетонозмішувачам: Ольга Лящук про встановлений рекорд в Івано-Франківську

Чи доречно називати жінок слабкою половиною людства? Точно не у випадку, коли вони тягають бетонозмішувачі.

Нещодавно в Івано-Франківську три спортсменки встановили рекорд протягнувши майже 80 тонні вантажівки. Найдосвідченішою із них була Ольга. Які труднощі виникали під час змагання, нам розповіла чемпіонка світу Ольга Лящук.

Ще півроку тому мені запропонували встановити рекорд в Івано-Франківську разом з іншими спортсменками. В цій справі важлива синхронність, а під час тренувань в нас із цим були проблеми…

Фото: Суспільне Карпати

Спортом я займаюсь вже близько 20 років. Моя вчителька фізкультури порадила спробувати легку атлетику, бо я бігала швидше навіть за старших хлопців. Вона сказала, що варто розвивати мій талант. Вже навчаючись в 6 класі я бігала дистанції в 3 км, стрибала в пісок, долала бар’єри. До речі, ще деякий час я займалась гімнастикою. В легкій атлетиці я затрималась на 11 років. За цей час я стала чемпіонкою України. Пізніше мені запропонували займатись регбі й в цьому спорті я досягла рівня чемпіонки Європи. Мені цей вид спорту дуже подобався. Десь 4 роки я грала у збірній, ми їздили світом, здобували нові висоти. За цей час я отримала чимало травм, мене дуже боліли коліна. Згодом наша команда розпалась і я пішла в силовий спорт. З самого дитинства в мене була мрія стати чемпіонкою світу. Десь підсвідомо я знала, що досягну поставленої цілі, але ніколи не думала, що це буде в силовому спорті.

Зупинилась я на силовому спорті, бо мені це подобається. Сім років тому в Фінляндії я стала чемпіонкою світу“.

Ольга Лящук у 2014 році в місті Котка (Фінляндія) стала чемпіонкою світу з Strongwoman.

Спорт – це моє захоплення, моя робота. Часто мене запрошують в Голландію, Францію, Італію, Грузію на різні телешоу. Чотири роки тому я заповнила анкету на шоу “Україна має талант” і от зараз мене запросили взяти участь у відбірковому етапі. Тож я готуюсь до свого виступу. Прикро, що спершу варто поїздити світом, там показати себе, а тільки потім можна на щось сподіватись в Україні.

З самого дитинства я відчувала підтримку своєї сім’ї. Вони завжди приходили на мої змагання, вболівали. Пригадую, як їздила з тіткою на змагання в Київ. Мені ніколи мама не забороняла займатись спортом. Вона повторювала, якщо мені це подобається, то варто пробувати. Зараз я далеко від своєї сім’ї, але ми завжди на зв’язку.

Все моє дитинство пройшло у Донецьку. Ще до початку війни я переїхала у Київ. Військові дії на Сході вплинули на моїх батьків. Тато через це захворів і я намагалась висилати з Києва ліки, щоб продовжити його життя. На жаль, його не стало, а я досі не можу навідати його могилу.

Всі мої друзі відчувають гордість за мене, підштовхують рухатись далі. Ще близько 10 років тому були люди, які казали, що я нічого не досягну, але нас життя роз’єднало. Цікаво було б зараз побачити їх“.

Ольга Лящук ще у 2009 році була учасницею Всесвітніх спортивних ігор. Це була перша сходинка до майбутніх досягнень. Зараз чемпіонка кубка Центральної Європи, чемпіонка світу з Strongwoman, переможниця змагань Arnold Pro Strongwoman, рекордсменка Guinness World Record Book 2019 не планує зупинятись на досягнутому, а вже готується до нових викликів.

В мене стільки досягнень у спорті, що я й сама часто не можу усі перерахувати. Найважливішими для мене є перемоги в змаганнях Arnold Pro Strongwoman у 2019 та 2020 роках. Ці два кубки із бронзи зараз прикрашають мою оселю. Думаю, це найважливіші та найбажаніші нагороди. Ще я перша українка, яка потрапила до Книги рекордів Гіннеса. Бути рекордсменкою рекордів Гіннеса – це теж для мене неабияк важливо“.

8 серпня в Івано-Франківську Ганна Васюк, Маргарита Кучина та Ольга Лящук протягнули п’ять бетонозмішувачів вагою майже 80 тонн на дистанції 614 см. Рекорд зафіксував представник Національного реєстру рекордів України

Фото: Суспільне Карпати

Ідею рекорду мені запропонували ще давно. До речі, я вважаю, що в Україні дуже багато сильних жінок, але вони чомусь це приховують. Напевне, щоб не носити пакети із магазинів, а доручати це чоловікам (сміється).

Складність була в тому, що залізна решітка нагрілась під сонцем і обпікала руки. Перед встановленням рекорду в нас було одне спільне тренування. Десь за два тижні перед подією ми з дівчатами тренувались і в нас не було синхронності, нам важче було тягнути бетонозмішувачі. Втім, ми пробували знову і знову, намагались все робити одночасно, тож нам вдалось встановити рекорд.

Я вже неодноразово встановляла рекорди, це вже мій 13–тий. Мені сподобалось, що цього разу саме в Івано-Франківську ми фіксували його. Дуже люблю це місто.

Зараз я готуюсь до шоу талантів, відпрацьовую останні тренування перед виступом. Не знаю чому, але я вже давно хотіла побувати на шоу і здивувати людей. Хочу показати, що є така сильна українка, яка ставить цілі й досягає їх. На жаль, не можу розсекретити свій виступ, але скажу, що на сцені я встановлю два рекорди.

Одночасно я шукаю фінансування на поїздку в Флориду на чемпіонат світу. Там я буду захищати свій титул. Ще я планую знову відвідати Італію, побувати в Сінгапурі й вже доробити ремонт у квартирі“.

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *