ЕКСКЛЮЗИВНІ ІНТЕРВ'Ю

Як живеться студентам у франківських гуртожитках? (ФОТО)

Як живеться студентам у франківських гуртожитках? (ФОТО)

Студентське життя – один з найпрекрасніших періодів молодості. Саме в цей час людина стає зрілою, вчиться бути більш відповідальною. А найголовніше – знаходить  найкращих друзів та однодумців, з якими не тільки зустрічається на лекціях чи заняттях, але й проживає під одним дахом. Ми розпитали франківських студентів про недоліки та переваги життя у гуртожитках.

Назар Кравчук (студент, спеціальність “ІТ-технології”)

«У даний час я живу в Івано-Франківську у гуртожитку №5.  З плюсів життя там – це постійна компанія, море друзів. Звичайно, шум для мене – це добре, але найкраще те, що старші курси допомагають у навчанні. Вони більш досвідчені в тих чи інших питаннях, можуть порадити  та навчити, адже в мене така професія, що не можу сам все вивчити.

    А якщо говорити про мінуси, то, звичайно, це мала квадратура,  але я вже звик до того.  Життя в гуртожитку- це той період, який ти ніколи не забудеш. Там проходять найкращі роки.

    О! Ще згадав про один плюси живемо спільно з дівчатами (сміється). Конфліктів з прекрасною половиною у нас майже не виникає та й ведеться контроль над цим.

Одним словом, гуртожиток – це моє і з’їжджати я точно не планую»

Андрій (студент, спеціальність “Журналістика”)

«Я проживав у гуртожитку тільки один рік, але це дає змогу порівнювати. Мої враження на три з плюсом.  Адже, є як позитив, так і негатив. З плюсів – це, звичайно, цікаве життя з однолітками,  спільні інтереси, загалом там є що робити. А от з мінусів можу сказати, що атмосфера для навчання не дуже… Загалом, якби мені запропонували знову пожити в гуртожитку, я б відмовився. Не з тої причини, що умови жахливі, ні. Вони в нас нормальні: блокова система,є тепла вода, інтернет.  Якщо ж говорити про студентів, які там живуть, то я б частіше робив їм перевірки. Контроль потрібен всюди, особливо у таких закладах і у таких роках. Адже тоді виросте коефіцієнт корисної дії навчання. Скажу чесно: умов для навчання не має,бо 12 квадратних метрів на чотири людини трошки замало. А ще як прийдуть в гості друзі, то це взагалі… (сміється).

Якщо ми думаємо про своє майбутнє, то потрібно дивитись далі. Робити перевірки або ж заселяти менше людей у кімнати. Стимулювати як студентів так і керівництво навчальних закладів до кращих умов проживання»

Анастасія Корінь (студентка, спеціальність “Дошкільна освіта”)

«Перший та другий курс навчання я жила у гуртожитку №1, а після того, як вийшла заміж, мусила переїхати на квартиру.  Зрозуміло, що умови на квартирі набагато кращі. В  тебе є тепла вода, коли потрібно тобі,  а не по розкладу. Не гуляє вітер по кімнаті, через те, що у вікнах шпарини (сміється). В тебе нормальна підлога, приємний запах. Є такі зручності як пральна машина, твій холодильник, ванна кімната.

Єдиний плюс гуртожитку  для мене – це компанія. Потрапила в дуже хорошу кімнату. Я сама з Тернопільської області, а мої сусідки з Івано-Франківської та Закарпатської. Ми були різні, звичайно, навіть по розмові було чути. Дівчинку з Закарпаття ми перші пів року взагалі не розуміли (сміється). Мусили шукати якось спільну мову. Ми навіть не сварились, бо не розуміли, що вона хоче. Дівчата були дуже веселі і на фоні почуття гумору знайшли спільну мову.

Якщо порівнювати  ціни за проживання в  квартирі і  гуртожитку, то за задоволення потрібно платити.  Я платила до 4 тис. грн. в  рік за гуртожиток. А зараз ж стільки оплачую за квартиру в місяць. Якщо говорити про переваги, то коли ти живеш з одногрупницями чи старшими курсами на одному поверсі, це дуже допомагає у навчанні, по суті, ти з універу не виходишміється). Одним словом, у нас була дуже дружня атмосфера і з навчанням проблем не існувало. Крім того, в гуртожитку навчилась правильно планувати свій час. Якщо зараз я приходжу на квартиру і мушу поприбирати, попрати,приготувати  їсти, то це все у гуртожитку робилось два дні на тиждень, тому що було чергування.

В плані чистоти у нас з дівчатами був грішок (сміється). Ми часто лінувались піти в кінець коридору і викинути сміття.  Взагалі комфорт твоєї кімнати залежить тільки від тебе. Щодо цілого гуртожитку, то в нашій кімнаті тарганів не було. А от на інших поверхах бачила.

Студентське життя – це цікава річ. Ми часто виходили з одногрупниками на коридор: грали на гітарі, бавились в мафію чи ще якісь настільні ігри.

Чи порадила б я жити в наших франківських гуртожитках?Безсумнівно! Це дуже просто для студента, полегшує життя. Взагалі гуртожиток виховує людину, змінює характер і привчає тебе бути відповідальним за свої вчинки. Також він вчить піклуватись про себе, виховує бути самостійним та свідомим»

Віра КОВЦУН

Фото: Наталка КУРСИК

Схожі записи

1 коментар
  1. Thanks so much for the post.Really thank you! Keep writing.

Залишити відповідь

МИ В СОЦМЕРЕЖАХ

КОНТАКТИ

м. Івано-Франківськ
вул.Галицька,22

Приймальня: тел.: (0342) 77-61-28
Email: [email protected]