Зробити світлини – допомогти військовим: фототерапія в Івано-Франківську

Не тільки отримати весняні світлини для своїх соцмереж, а й допомогти військовим. Таку ідею вирішила втілити фотографиня Христина Мельник спільно із молодіжною громадською організацією ФРІ.

Щоб не залишитись осторонь воєнних подій, Христина довго міркувала чим може допомогти українським захисникам. На думку спала ідея із благодійною фотосесією. За організацію проєкту “Фототерапія” взялись члени ФРІ, а згодом долучились ще й працівники місцевої студії краси.

Зараз Христина перебуває у декретній відпустці, але ще до народження донечки, активно займалась фотографією. Світлини її авторства зачаровують легкістю та романтизмом. Не випадково фотографиня вирішила використати свій талант для допомоги ЗСУ.

Христина Мельник: “Ще в березні я відчувала певний стрес через все, що зараз відбувається. Усі мої родичі, друзі, знайомі активно допомагають військовим, волонтерять, а я вдома із дитиною, і в мене виникло відчуття, що я зовсім не долучаюсь, залишаюсь осторонь. Тоді почала думати, що можу зробити для нашої перемоги? Ще я активно стежила за новинами, просто так витрачала свою енергію. В мене виникла ідея організувати для дівчат фотосесію, а кошти направити на допомогу ЗСУ”.

Фото планують робити здебільшого для дівчат. Втім, чоловікам теж будуть раді. Фотографиня розповідає, що жінкам в такий нелегкий період не вистачає легкості, тому весняна фотосесія покликана не тільки допомогти військовим, а й подарувати приємні емоції моделям.

Жінки не тільки надихають наших чоловіків боротись, а й виховують нове покоління, тому я вирішила саме для них зробити фототерапію. Я хотіла поєднати приємне із корисним” – ділиться Христина Мельник.

Першою учасницею проєкту стала франківська блогерка Маріанна Горощак. Спочатку дівчина планувала просто розповісти своїм підписникам про ініціативу Христини Мельник, але згодом вирішила безпосередньо долучитись.

В мене є свій блог, тож сьогоднішні світлини доповнять його.

Я маю можливість розповідати про такі ініціативи, то чому б це не робити? В мене є підписники, яким я розповіла про цей проєкт. Так ще більше людей дізнались про нього” – розповідає Маріанна Горощак.

Це не перший благодійний проєкт, в якому взяла участь Маріанна. Від початку повномасштабної війни, вона вже долучилась до декількох ініціатив. Зокрема спільно з іншими волонтерами збирала кошти, щоб купити й відправити дитяче харчування в міста, де відбуваються бої.

Я намагаюсь долучатись до різних ініціатив, щоб допомогти ЗСУ. Також разом з іншими волонтерами збирала кошти на харчування для діток, які на той час перебували на окупованих територіях. Нам вдалось відправити підгузки, суміші та інше дитяче харчування.

Коли я бачу, що хтось намагається втілити якийсь задум для допомоги ЗСУ, то одразу долучаюсь. Я знаю, як складно реалізувати свій задум, а також знайти підтримку небайдужих”- ділиться франківська блогерка.

Христина Мельник: “Багато людей цікавились нашим проєктом, але чомусь не реєструвались на фотосесію. Скажу відверто, ми вже почали хвилюватись. Все ж згодом нам почали писати, домовлятись про участь, а також поширювати інформацію про нашу ініціативу”.

Перша фотосесія в рамках проєкту “Фототерапія” відбулась на вулицях міста. Організатори завчасно продумали образи та локації для світлин. Основною окрасою стали весняні квітучі дерева.

Христина Мельник: “В перший день нашого проєкту ми вирішили зробити одну фотосесію у декількох образах. Досить складно в один день фотографувати багато людей. Хочеться, щоб фотосесія була невимушеною, все відбувалось спокійно і приносило задоволення. Плануємо організувати й інші дні для фотосесій.

Для локацій ми обрали вулиці міста, будівлі із гарними фасадами, квітучі дерева. Ми попередньо обговорили маршрут фотосесії, і думаю у нас вийдуть весняні вуличні знімки”.

Над стилістикою організатори проєкту працювали разом із майстрами місцевої студії краси. Візажистка Ольга Павлова працює у сфері краси вже близько 12 років. А зараз разом із працівниками власної студії не полишає можливості долучатись до благодійних ініціатив, щоб прискорити перемогу України.

Ми знаходимось у відносно безпечному регіоні нашої країни, тому вважаю, що варто долучатись до таких благодійних проєктів. Працівники студії вирішили допомогти своїми вміннями. Це не тільки цікаво, а й допомагає відволікатись від новин. Хочеться хоч трішки відчути довоєнне життя.

Думаю, що вийдуть дуже жіночні, весняні кадри. В цей період дуже хочеться такої легкості” – каже засновниця студії краси Ольга Павлова.

Оплатити фотосесію учасники можуть на власний розсуд. Усі отримані кошти організатори спрямують на допомогу ЗСУ. Втім, звертають увагу на те, що окрім послуг фотографа, модель отримує безплатний макіяж та зачіску.

Ми не визначали конкретну суму, яку маємо отримати після фотосесій. Це благодійний проєкт і кожен, хто захоче зробити собі фото, може залишити будь-яку суму коштів. Одночасно ми розуміємо, що зараз люди не можуть віддати велику суму за фотосесію” – пояснює фотографиня.

Ціна за фотосесію не є фіксованою. Ми рекомендуємо оплатити певну суму, але моделі самі вирішують скільки залишити. Зараз послуги візажиста, перукаря та фотографа – недешеве задоволення, тому ми рекомендуємо відштовхуватись від 1000 грн” – розповідає членкиня громадської організації ФРІ Роксолана Бабій.

Об’єднати свої сили із Фундацією Регіональних Ініціатив Христина вирішила не випадково. Організація вже має досвід допомоги військовим.

Роксолана Бабій: “Наша організація вже збирала кошти на закупівлю військової амуніції, тож досвід допомоги ЗСУ у нас вже є. Ми організовували благодійні ярмарки, проводили проєкт “Драбина” під час якого теж збирали благодійні внески. Тому вирішили об’єднати творчість Христі й наш менеджмент.

Щоразу ми контактуємо із військовими частинами чи близькими, які воюють, щоб дізнаватись про їхні потреби. Зараз маємо зібрати кошти на тактичні рюкзаки. Ми хотіли б придбати їх одразу після проведення фотосесій і відправити військовим. На сторінках організації ФРІ ми обов’язково опублікуємо звіт цього проєкту. Можливо хтось захоче просто долучитись коштами”.

Організатори уже планують наступний фотодень і міркують над новими образами, щоб зацікавити ще більше учасників. Кажуть, весняну фотосесію уже втілили, наступна – літня.

 

Христина Ткачук

Вікторія Богдан

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *