Сімейні драми (ВІДЕО)

Б’є значить любить. Саме ця народна приказка зазвичай виправдовує сімейного насильника, кажуть фахівці. А більшість жертв домашнього терору навіть не усвідомлюють, що стали його заручниками. І звертаються за кваліфікованою допомогою у критичних ситуаціях. Торік міський відділ сім’ї та гендерної політики зафіксував понад дві сотні звернень. Його фахівці кажуть, проявляють агресію здебільшого чоловіки. І лише три десятки випадків стосуються жіночого насилля. Вперше деспотом у сім’ї став підліток. Причини жорстокості з’ясовує спеціальна комісія.

Цього року Закон України про домашнє насильство зазнав значного коригування. Відтепер офіційно виділено 4 типи домашньї жорстокості. Зокрема, економічне , психологічне, фізичне та сексуальне. Відповідно до встановленно типу насильства фахівці індивідуально працюватимуть з жертвами. Відтепер реабілітації підлягатимуть самі кривдники.

Зазвичай жертви домашнього насилля звертаються до фахівців анонімно. А до реальних дій стосовно власного захисту зважуються одиниці. Таку поведінку психологи пояснють стереотипним мисленням. Адже насильство зароджується в ранньому дитинстві.

Понад півсотні викликів щодо домашнього терору, констатують в Патрульній поліції. І це лише за тиждень. Правоохоронці стурбовані даною статистикою.

Невдовзі в міському Центрі соціальних служб запрацює корекційна програма. Вона націлена на протидію домашньому насильству. Наразі психологи проходять кваліфікаційну перепідготовку.

Віра Лутчин, Андрій Бойко, Новини на Вежі

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *