Економ-будинок в Івано-Франківську (ВІДЕО)

Економ-будинок в Івано-Франківську. Його споруджено за німецькою технологією. Вже рік родина Яциновичів обживає нове помешкання. Господарі кажуть, завдяки спеціальній системі утеплення у будинку стабільна температура, яка не падає нижче 20-ти градусів. А от влітку стіни помешкання зберігають холод. Секрет будинку, що функціонує за принципом великого термоса, у багатошаровості фасадних стін. Товщина пінопласту сягає 25 сантиметрів замість традиційних 10-ти. Також утеплення є під підлогою та під дахом.

Витратилися на утеплення. Проте зекономили на придбанні котла, батарей та гоазоспоживанні. Господарі уже відчули суттєву економію на оплаті комунальних послуг. Газу в будинку немає, використовують електрику. А при сильних морозах господарі запалюють камін.

Ще одна особливість так званого “пасивного” будинку – система примусової вентиляції. Вона накопичує чисте фільтроване повітря і виконує функції кондиціонера влітку, каже Микола Яцинович. До речі, площа його будинку – 170 метрів квадратних. Крім розумного використання енергоресурсів економ-будинок вражає і внутрішнім оздобленням. Зокрема, зал декоровано сторічними дерев’яними балками, стіни облицьовано австрійською цеглою. Наразі подібних осель в Україні небагато. Тим часом в Європі їх будівництво – поширена практика. У такий спосіб зводять не лише житлові помешкання. Новітні технології енергозбереження застосовують при будівництві споркомплексів, освітніх закладів. Придивляються до економ-будівництва і в Івано-Франківській мерії.

Оксана Семко, Андрій Шустикевич, Новини на “Вежі”.

ПОДІЛИТИСЬ