Муніципальна телерадіокомпанія «Вежа» виникла у Івано-­Франківську у листопаді 1999 року. Метою створення було бажання громади міста та депутатів міської ради мати незалежний та некомерційний засіб масової інформації, зорієнтований на життя міста.

Публічна діяльність ТРК почалась у День працівників радіо, телебачення та зв’язку, 16 листопада 1999 з включення FM – ­радіостанції “Вежа” на частоті 107 МГц у м. Івано­-Франківську. Перша студія радіо знаходилась в орендованому приміщенні Обласної телерадіокомпанії на вулиці Січових Стрільців, 30 а. До першого складу радіо входило приблизно 15 осіб (див. перші працівники компанії), в ефірі звучали місцеві новини, авторські програми, музика. З самого початку радіо було орієнтованим на освіченого, дорослого, орієнтованого на євро­пейські цінності слухача, що і визначало Івано­-Франківськ як європейське місто. Першим у радіоефір вийшов, вже нажаль покійний сьогодні, Анатолій Гармаш.

Незабаром ТРК перемістилася на 6 поверх просторого власного приміщення на вулицю Галицька 22а. Там було відкрито нові студії: радіо, телевізійні, звукозапису, монтажу новин та монтажу відео продукці. 19 травня 2000 р. ТРК було розділено на радіо та телебачення. Генеральним директором, був Іван Вовк, а директором радіо залишився Л. Стринаглюк. І вже у грудні 2001 року, в Івано-Франківську вийшло в ефір телебачення “Вежа”. Першою телеведучою стала Іванна Вовк. Першим редактором новин став Ігор Пасічняк, кореспондентом був, нині знаний письменник і журналіст Олег Криштопа, головний режисер – Віктор Романюк, телеоператор – Віктор Вовк, журналіст –Ярослава Угринюк. На той час перша і єдина жінка оператор у місті, була Ірина Кравець. Шеф­редактор з 2000 року і до тепер є Михайло Маланюк.

Правильної дикції та мовлення журналістів та ведучих вчила журналістів акторка Шиманська­-Мартинова Валентина Іванівна. ТБ виходило на кілька годин в ефірі «Нового каналу» і пропонувало глядачу місцеві новини, авторські програми, ток-­шоу. Ефірне ТБ «Вежа» було спроектоване за високотехнологічними стандартами, його працівники здобували якісну профільну освіту і, як наслідок, здобуло велику прихильність глядачів, запропонувавши унікальні гарячі, об’єктивні і незалежні новини та цікаві аналітичні програми.

З грудня 2011 р. компанія здобула ліцензію на телевізійне мовлення в кабельних мережах і з цього моменту перевела свою трансляцію в місцевій кабельні мережі «Ланет» та «Діскавері». З цього часу ТБ перейшло на авторське цілодобове мовлення і значно розширило асортимент запропонованих програм. В грудні 2022 року телеканал “Вежа” з’явився у Т2.

У липні 2006 р. в мережі інтернет почав роботу сайт ТРК “Вежа”. Веб-­сторінка публікує унікальну збірку ­ новин від інформаційної служби “Вежа”, прямий ефір Вежа­FM, телевізійні підкасти, авторські блоги. Незабаром у популярних соціальних мережах (Facebook та Вконтакте) запрацювали офіційні публічні сторінки телерадіокомпанії. Згодом “Вежа” з’явилась в Instagram, Telegram і навіть TikTok.

Першим гаслом телерадіокомпанії було: «Відчуй присутність!», потім : «Твій світ безмежний!», а зараз:”Відрізняйся!”