НОВИНИ

22 березня світова спільнота відзначатиме День води (ВІДЕО)

22 березня світова спільнота відзначатиме День води  (ВІДЕО)

Водні ресурси – ключовий фактор планування майже всіх галузей економіки. Її стабільний розвиток, рівень життя людей, їх здоров’я та добробут тісно пов’язані зі станом водойм. В тому числі – регіональних. Прикарпаття має розгалужену гідрографічну мережу. Відтак виглядає самодостатньою з точки зору об’ємів наявних водних ресурсів. Потреби господарства та населення у воді забезпечуються за рахунок поверхневих та підземних вод. За оцінками фахівців, тутешні підземні води – найцінніші для водопостачання.

Лабораторія моніторингу вод та грунтів – ключовий підрозділ Дністровського басейнового управління водних ресурсів. Оснащена новітнім вимірювальним обладнанням та високочутливими приладами. Лаборанти ретельно досліджують хімічний склад природних вод. Відтак можуть фахово оцінити якість водних пластів і тенденції стану прикарпатських водойм.

«Вода для всіх» – таке гасло цьогорічного Міжнародного дня води. Його відзначення – це ще один привід поінформувати громадськість, зокрема шкільне юнацтво, про важливість збереження та освоєння водних ресурсів. Привернути увагу до проблем якості питної води та її раціонального використання.

Уже зараз в багатьох прикарпатських селах люди запомповують у присадибні криниці воду, транспортовану з інших джерел. Це – гучний дзвінок, що нагадує про потребу збереження та охорони місцевих водойм і природніх екосистем загалом. Задля поновлення запасів чистої, питної води.

Михайло Березень, Світозар Савчук, Новини на Вежі.

Схожі записи

Залишити відповідь

МИ В СОЦМЕРЕЖАХ

КОНТАКТИ

м. Івано-Франківськ
вул.Галицька,22

Приймальня: тел.: (0342) 77-61-28
Email: [email protected]