30-і роковини перепоховання жертв сталінських репресій у Дем’яновому Лазі (ВІДЕО)

Понад півтисячі убитих через національність. Прикарпатців запрошують пом’янути жертв сталінських репресій. Рівно три десятиліття тому їх тіла захоронили у Дем’яновому Лазі…

Все ж 21 вересня 1989 року на території Дем’янового Лазу почалися розкопки. Вони тривали 40 днів. На це місце церковну спільноту скерували місцеві мешканці.

Це було на схилі радянського союзу. На той час, запевняють історики, відкрито говорити про жорстокість тодішньої влади наважувалися одиниці. А засвідчили її привселюдно.

Омелян Левицький не лише був свідком тих подій. Він проводив судово-медичну експертизу знайдених людських рештків. Відтак, зумів визначити, зокрема, вік закатованих людей.

Досі неопізнаними залишаються десятки похованих у Демяновому Лазі, розповідає судмедексперт. Встановити деякі імена вдалося за особливими прикметами скелетів.

Так іменували скелетовані рештки Григорія Голинського, сотника УГА. Родичі вирішили поховати його на сімейному кладовищі у селищі Делятин Надвірнянського району. Втім, більшість знайдених жертв все ж перепоховані у Дем’яновому Лазі. Спільний молебень за невинно убитими відбудеться цієї неділі. О 13-й годині. З районів людей довозитиме спеціально замовлений транспорт.

Ірина Головенко, Світозар Савчук. Новини на «Вежі».

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *