52 уікенди – 52 стилі життя в Карпатах (ВІДЕО)

Якщо всі вихідні дні в році присвятити знайомству з новою локацією – одного року якраз вистачить для занурення в традиційне життя мешканців карпатського регіону Угорщини-Словаччини-Румунії-України. Кожен з цільових прикордонних регіонів проекту багатий незвіданою культурою, с недоторканими пейзажами та дивовижними людьми. Зберегти цю унікальну спадщину покликаний Проект «52 стилі життя в Карпатах: відродження традиційних культур праці». Він старував в середині листопада за співфінансування ЄС в рамках Програми прикордонного співробітництва до 2020 року. Проект має забезпечити всі запити сучасного туриста. І в той же час зберегти різноманітні традиційні способи життя та культуру праці жителів Карпат, які зникають через наступ технічного прогресу.

Регіони мають постійні труднощі щодо забезпечення пристойних туристичних пропозицій. Власникам спадщини бракує креативності, управлінських знань та зв’язків з туристичною індустрією. Ці території, не зважаючи на існування безлічі атракцій, все ще відносно невідомі як дестинації туристичної спадщини.

Для досягнення мети партнери перетворять місцеві активи нематеріальної культурної спадщини на 52 ринкові продукти, надаючи різноманітні можливості для місцевого населення. Мають намір мотивувати традиційні практики, розвивати повагу до спадщини та сприяти її збереженню.

В рамках проекту партнери ідентифікують локальні осередки, сімейні підряди чи окремих осіб, що займаються традиційним сільським господарством, виробництвом автентичної їжі та ремісництвом. Переважно у віддалених сільських районах та працюватимуть з ними, аби зробити їхній стиль життя й унікальні життєві історії ядром повноцінних ринкових пропозицій. У вигляді туристичних пакетів для турів вихідного дня. Особливі вимоги мають туристи так званого покоління «зет». Вони хочуть вийти за рамки.

Для просування пакетів проект використає інноваційні технології проникнення на туристичний ринок. Буде створено два електронні туристичні продукти – онлайн-музей традиційних культур праці і побуту Карпат та віртуальний гід (мобільний додаток) Карпатською живою спадщиною. А ще будуть створені інтерпретаційні документальні фільми з історіями життя людей – носіїв живої спадщини – пекарів, пастухів, сироварів, майстрів, тощо.

Нагадаємо, Туристична Асоціація Івано-Франківщини раніше успішно реалізувала, як Головний заявник, 5 великих транскордонних проектів. Це – «Мережа Карпатської кулінарної спадщини», «Пізнавальні природні маршрути в східних Карпатах», керує новим Центром Спадщини Вигодської Вузькоколійки, та екотуристичним центром у Карпатському національному природному парку м. Яремче.

————————————————————————-
Офіційна сторінка Facebook:


Сайт Телерадіокомпанії “ВЕЖА”:

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *