“Адаптивний карантин”: чого очікувати іванофранківцям? (ВІДЕО)

Спортивні заходи – до пів сотні осіб і без глядачів. Церковні Богослужіння – 1 людина на 10 квадратних метрів. Готельні та стоматпослуги – з дотриманням посилених санітарно-гігієнічних норм. В Івано-Франківську стартував пом’якшений або ж «адаптивний» карантин. Це – лише перші послаблення обмежень, відзначають у мерії. З початку наступного тижня на маршрути вийде міський, приміський та внутрішньообласний громадський транспорт. Працюватиме уже повний робочий день. При посадці перепусток перевізники не вимагатимуть. Проте зможуть брати пасажирів виключно на сидячі місця у транспорті. І обов’язково – у масках.

А уже з літа відновлять свою роботу і дошкільні заклади освіти Івано-Франківська. Щоправда, не всі, як це передбачає відповідна Постанова Кабміну.

Івано-Франківська мерія за рішенням Уряду також дозволила працювати усім суб’єктам господарювання міста. Проте посилила контроль за їхньою діяльністю. Адже уже після першого етапу послаблення карантину, кажуть чиновники, містяни знехтували про соціальну дистанцію та санітарно-гігієнічні норми у громадських місцях.

«Адаптивний» карантин дає змогу регіональним комісіям з техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій посилювати протиепідемічні обмеження. В разі виявлення спалахів захворювання. Або ж послаблювати їх. Проте наразі, наголошують у профільному управлінні, про передумови цьому говорити зарано.

Між тим, рішення про можливе послаблення карантину спецкомісія переглядатиме щотижня. І так до 22 червня, доки триває адаптивний період.

Ірина Калинчук, Світозар Савчук. Новини на «Вежі».

ПОДІЛИТИСЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *